Rukometašice Podravke Vegete poražene na gostovanju od mađarskog Győra

Rukometni klub Podravka Vegeta u subotu je igrao drugu utakmicu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja.

U prvom kolu upisana je domaća pobjeda protiv crnogorske Budućnosti (29-26), a nepunih tjedan dana kasnije na redu je bio novi susret, onaj gostujući u Audi Areni.

Protivnice su bile rukometašice ekipe Győri Audi ETO KC.

Trener Podravke Vegete Zlatko Saračević na put nije poveo ozlijeđenu kapetanicu Dragicu Džono, dok se u kadar vratila Elena Popović.

Moderna Audi Arena bila je otvorena za gledatelje, dopušteno je bilo popunjavanje jedne trećine kapaciteta.

Utakmicu su sudile Malgorzata Lidacka i Urszula Lesiaka, obje iz Poljske.

Dokapetanica Selena Milošević u najavi utakmice kazala je kako će cijela ekipa ostaviti srce na terenu, a upravo je tako i izgledalo.

Győr je krenuo žustro i već nakon četiri minute poveo s 3-0. Prva dva pogotka na utakmici za koprivničku ekipu zabila je Dejana Milosavljević, da bi Carlos nastavila povratak i golom izjednačila rezultat na 3-3.

Kod rezultata 11-8 za Győr Ana Buljan dobila je prvo isključenje, što je ujedno bilo i prvo isključenje na utakmici, igrala se tada 18 minuta.

Unatoč igračici manje Podravka Vegeta je smanjila zaostatak na dva pogotka razlike, a nova obrana Dumanske donijela je dodatan impuls ekipi Zlatka Saračevića da smanji na 12-11 za domaću ekipu.

Sjajnom borbenošću i koncentracijom rukometašice Podravke Vegete mađarskoj ekipi nisu dopustile da se ponovno odvoji, dok priliku da izjednače rezultat nisu uspjele iskoristiti.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Győra 17-16.

Ekipa Győra u drugo poluvrijeme krenula je puno bolje i napravila seriju od 6-0, što je iznjedrilo rezultat 23-16 u devetoj minuti drugog dijela.

Petnaest minuta prije kraja na semaforu je stajalo devet pogodaka prednosti za Győr, bilo je 29-20.

Posljednjih petnaestak minuta prošlo je u znaku mađarske ekipe koja je naposljetku upisala pobjedu 43-28.

“Prvo poluvrijeme smo odigrali onako kako mi to možemo, mislim da smo odigrali jako dobro poluvrijeme. Međutim, u drugo poluvrijeme smo ušli s četiri tehničke greške, Győr se odvojio i poslije toga nastupio je jedan kolektivni blackout. Imamo problema, pokušali smo igrati bez izmjene, ali nismo uspjeli. Ništa, idemo dalje, idemo dalje raditi, pripremati se za sljedeću utakmicu”, rekao je trener Podravke Vegete Zlatko Saračević poslije susreta.

Sljedeće subote RK Podravka Vegeta u svojoj dvorani dočekuje ekipu Borussije Dortmund. Susret se igra u 16 sati.