Srijeda, 24. travnja 2024.

Rukometašice Podravke Vegete u derbiju pobijedile Lokomotivu i praktički osigurale novi naslov prvaka

Podravka Vegeta i Lokomotiva igrale su međusobno i u listopadu kada su Koprivničanke slavile na gostovanju u Zagrebu

Rukometašice Podravke Vegete praktički su osigurale 26. naslov prvaka Hrvatske.

U derbiju 15. kola Prve HRL ekipa Zlatka Saračevića pobijedila je ekipu Nenada Šoštarića, izbornika brončane hrvatske rukometne reprezentacije s Europskog prvenstva u Danskoj, rezultatom 32:29.

Podravka Vegeta i Lokomotiva igrale su međusobno i u listopadu kada su Koprivničanke na gostovanju u Zagrebu slavile rezultatom 34:30. S obzirom na to da je jako teško za očekivati da će koprivničke rukometašice protiv bilo koga do kraja kiksati u ligi, prvenstvo je, može se slobodno reći, već riješeno.

Što se ljestvice tiče, Lokomotiva, Podravka Vegeta i Umag sada na vrhu imaju po 24 boda, ali Zagrepčanke i Istrijanke imaju 14 odrađenih utakmica, dok su Koprivničanke tek na 12 odigranih utakmica.

Lokomotiva je u Koprivnici bolje otvorila utakmicu i u prvih 10 minuta igre imala je i dva gola prednosti. Podravkašice se polako dižu i Lea Franušić u 12. minuti zabija za prvo vodstvo. Bilo je 7:6. Kokice su vodile i tri razlike, ali se gošće nisu predavale.

Na kraju 29. minute Larissa Kalaus imala je sedmerac za novo izjednačenje, ali Yuliya Dumanska brani i ostaje 17:16 za koprivničku ekipu, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U prvom poluvremenu kod Lokomotive je daleko najefikasnija bila Larissa Kalaus s osam golova, od čega je četiri postigla sa sedam metara. Njezina sestra Dora, kao i Antonia Čivljak postigle su po tri gola.

Kod domaćih je prednjačila Lamprini Tsakalou sa šest golova, od čega su četiri bila iz sedmerca. Lea Franušić i kapetanica Dragica Džono triput su pogađale gostujuću mrežu.

Kapetanica Podravke Vegete Dragica Džono okružena igračicama Lokomotive
Kapetanica Podravke Vegete Dragica Džono okružena igračicama Lokomotive // Foto: Ivan Brkić

Lokomotiva je nastavila praviti probleme koprivničkoj ekipi i u nastavku susreta. Najprije je u 37. minuti Larissa Kalaus izjednačila na 19:19, ubrzo je gošće u novo vodstvo dovela Tena Japundža, a Larissa Kalaus odvela je Lokomotivu i na plus dva.

Vraća se onda Podravka Vegeta pogocima Ane Turk i Lamprini Tsakalou, a Dejana Milosavljević zabija za 22:21. Carlos povećava vodstvo Podravke Vegeta, ali ništa nije bilo gotovo. Ana Maria Gavrić sa sedam metara izjednačava na 24:24, a u 49. minuti i na 25:25.

Za Podravku potom zabijaju Carlos dvaput i Korina Karlovčan i opet je plus tri za domaću ekipu. Zabila je i Lamprini Tsakalou i uzbudljiva utakmica u Koprivnici već u 53. minuti bila je riješena.

Lamprini Tsalakou s 10 golova bila je najefikasnija kod Podravke Vegete, a polovicu je postigla sa sedam metara. Carlos se šest puta upisala u strijelce, a po četiri gola zabile su Lea Franušić i Dejana Milosavljević.

Lokomotivina najbolja igračica bila je od ljeta Podravkina igračica – Križevčanka Larissa Kalaus. Postigla je na kraju 11 golova, od čega četiri sa sedam metara. Četiri gola zabila je njezina sestra iz igre, a isto toliko Ana Maria Gavrić sa sedam metara.