Srijeda, 17. travnja 2024.

Rutinska pobjeda Dinama protiv Slavena Belupa, ‘uzvrat’ će biti već u srijedu

Već u srijedu od 14 sati ova dva suparnika odmjerit će snage i u četvrtfinalu Hrvatskog kupa. Utakmica se također igra na maksimirskom stadionu

Nakon što je Dinamo protiv ruskog Krasnodara dvjema pobjedama izborio osminu finala Europa lige, u domaćem prvenstvu u nedjelju je ugostio koprivnički Slaven Belupo i povijedio s uvjerljivih 3:0.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić nije mogao računati na brojne igrače što zbog kartona, što zbog ozljeda pa je od prve minute na teren poslao Filipovića na golu, Apau, Hyunwoo i van Bruggen činili su zadnju liniju, dok su na bokovima zaigrali Bogojević i Gamarra. Trojac u veznoj liniji bili su Liklin, Mlinar i Julardžija, a napadački tandem činili su Knoll i Iličić.

Slaven Belupo dobro se postavio na terenu i momčad Zorana Mamića, u kojoj nije bilo nekoliko standardnih prvotimaca, nije ništa posebno napravila u prvom poluvremenu, iako je imala više od igre.

Najveću šansu domaćin je imao zapravo u 36. minuti kada je Lauritsen pogodio Filipovićevu mrežu, ali je gol danskom braniču nakon provjere poništen zbog zaleđa.

Kvaliteta Dinama do izražaja je ipak došla u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 61. minuti preko Gvardiola, a rezultat je u 65. minuti povećao Tolić. Oba strijelca u igru su ušli na poluvremenu. Točku na ‘i’ stavio je Gavranović u 90. minuti.

U 71. minuti trener Farmaceuta Tomislav Stipić u igru je ubacio Tina Petričića, ljevonogog nogometaša iz Slavenove Škole nogometa. Ovaj mladić debitirao je sa 16 godina, 11 mjeseci i 10 dana. Po tome je četvrti najmlađi igrač Slavena Belupa u povijesti u HNL-u. Ispred njega su samo Vedran Celiščak, Franjo Tepurić i Marko Martinaga.

Potpuno zaslužena pobjeda Mamićeve momčadi koja je mogla biti i uvjerljivija. Slaven Belupo, nažalost, nije uputio ni jedan udarac u okvir gola domaćina.

Dinamo je ovom pobjedom ponovno skočio na prvo mjesto HNL-a. Ima 51 bod kao i Osijek, ali i utakmicu manje. Slaven Belupo zadržao je osmu poziciju s 21 bodom. Ima utakmicu manje Lokomotive s 19 bodova na devetom mjestu i posljednjeplasirane Istre koja ima 14 bodova.

Već u srijedu od 14 sati Dinamo i Slaven Belupo odmjerit će snage i u četvrtfinalu Hrvatskog kupa. Utakmica se također igra na maksimirskom stadionu.

PAROVI 23. KOLA:

Varaždin – Osijek 2:3, Šibenik – Lokomotiva 0:0, Rijeka – Hajduk 0:1, Gorica – Istra 1961 2:1, Dinamo – Slaven Belupo 3:0.