Sjajan uspjeh koprivničkih hrvača: Leon Kolar prvak Hrvatske, Nikola Golubović Matan viceprvak

U Slatini je u subotu održano Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom za uzrast starijih dječaka (do 15 godina).

Na ovom natjecanju petero starijih dječaka iz koprivničkog Hrvačkog kluba Podravka u pratnji trenera Dorčeca i Lončarića borilo se za medalje u konkurenciji 118 natjecatelja iz 21 kluba.

U kategoriji do 41 kilograma imali su dva predstavnika, Nikolu Golubovića Matana i Pavlu Vidaka.

Nikola je uz dvije odlične i brze pobjede osigurao finale, no na kraju u borbi za prvo mjesto nesretno gubi i smješta se na ipak odlično drugo mjesto. Pavle je s druge strane ždrijeba dobro otvorio svoj dio natjecanja s pobjedom, no u druge dvije borbe gubi te se smješta na peto mjesto.

Titulu najboljeg, odnosno naslov prvaka Hrvatske u kategoriji do 57 kilograma ovoga je puta odnio podravkaš Leon Kolar.

Odradio je četiri vrlo teške borbe u kojima je čak zaradio i dvije posjekotine, no unatoč tome nije posustajao i nastavljao se hrabro boriti te je borbe privodio kraju bez da je protivnicima davao ikakve šanse. Leon je sve borbe pobijedio tehničkim tušem, a ujedno ovo je bila i najbrojnija kategorija pa je time Leonov uspjeh još i veći, ističu iz koprivničkog hrvačkog kluba.

Dva najveća dječaka, Filip Kuharić i Lovro Crnčić, ostala su bez medalja. Filip je nastupio u kategoriji do 68 kilograma i za dlaku (14:15) je izgubio u svojoj kvalifikacijskoj borbi te je tako ostao bez plasmana. Lovro je hrvao u kategoriji do 75 kilograma i isto tako izgubio svoje borbe, no uz nešto povoljniji ždrijeb na kraju je zauzeo peto mjesto.

Ekipno je Podravka osvojila šesto mjesto.