Petak, 26. travnja 2024.

Sjajne križevačke atletičarke obranile hrvatske naslove

Članice Atletskog kluba Križevci Ida Šimunčić i Veronika Drljačić obranile su naslove hrvatskih prvakinja na pojedinačnom državnom seniorskom prvenstvu u Karlovcu. izvještava KŽ sport.

Ida Šimunčić je u subotu bila srebrna u utrci na 100 metara s preponama, a u nedjelju je osvojila zlato u svojoj disciplini, 400 metara s preponama, u kojoj je višestruka prvakinja Hrvatske te joj je ovo bio peti uzastopni naslov. Utrku je završila za 1:00,29.

Veronika Drljačić je objedinila naslove na 400 i 200 metara. U subotu je bila zlatna na 400, u nedjelju na 200 metara u vremenu 24,08 sekundi te je četvrti put zaredom osvojila naslove u tim disciplinama.

Hrvoje Kašik osvojio je šesto mjesto u utrci na 200 metara istrčavši dionicu za 22,92 sekunde.

Trener križevačkih atletičara je legendarni Dragutin Palčić.