Slaven Belupo na krilima Krstanovića vodio protiv Hajduka do 96. minute, a onda je ispustio pobjedu

Nogometaši Slavena Belupa u zaostaloj utakmici 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage su u srijedu odmjerili sa splitskim Hajdukom na Poljudu. U iznimno važnoj utakmici na kraju su dvama pogocima legendarnog Ivana Krstanovića odigrali “samo” 2:2. A imali su sve.

Hajduk je u posljednje vrijeme igrao u vrlo dobroj formi, dok Slavenaši nisu znali za pobjedu već devet utakmica što je dovelo koprivničkog prvoligaša do grčevite borbe za opstanak. Sada je taj niz bez pobjede zaokružen na 10 utakmica.

U 18. minuti u sjajnoj poziciji našao se Prce nakon ubačaja Glavčića, ali nije se najbolje snašao i ostalo je bez pogodaka. Do 22. minute kada je poveo Hajduk. Livaja je sjajno uposlio Umuta koji je nepogrešiv iz šesnaesterca.

Imao je nešto kasnije Knöll dobru priliku za izjednačenje, no malo je zakasnio.

Stvari su se drastično promijenile u 41. minuti kada je Hajduk ostao s 10 igrača na terenu. Isključen je Mujakić zbog udaranja Lulića. Došlo je do naguravanja uz aut liniju, Lulić se glavom unio u Mujakića koji nije baš razmišljao previše o posljedicama. Slavenov igrač je prošao samo sa žutim kartonom u ovoj situaciji.

Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić
Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić // Foto: NK Slaven Belupo

U početku nastavka bilo je nekih prilika na obje strane, ali golova nije bilo do 65. minute, a tada na scenu stupa iskusni Ivan Krstanović. Goda je izvrsno centrirao, a Krstanović zakucao za 1:1. Za legendardnog napadača to je bio već 15. gol protiv Hajduka. Bijeli su mu definitivno najdraža mušterija u HNL-u, a na drugom mjestu je Istra 1961 kojoj je zabio 14 golova.

Ubrzo je Krle postigao i svoj 16. gol Hajduku, topovski je opalio s 20-ak metra za totalni preokret na Poljudu. Kalinić nije stigao reagirati. Igrala se tada 69. minuta.

U 96. minuti šok za goste. Izjednačio je Umut, nakon slobodnog udarca. Može se reći i dvojbenog slobodnog udarca jer je u duelu potrgan dres Prceu. Kako bilo, loptu Fossatija petom je maestralno Livaja produžio za Umuta, koji je sa šest-sedam metara pogodio mrežu nemoćnog Filipovića.

Nakon ove utakmice Hajduk je ostao na petom mjestu s 40 bodova, dva boda i utakmicom manje od četvrtoplasirane Rijeke, dok je Slaven Belupo sedmi s 26 bodova. Posljednjeplasirana Istra je na 20 bodova.