Slaven Belupo pobjedom protiv Lokomotive zaključio 2021. godinu

Nogometaši Slavena Belupa danas su ugostili zagrebačku Lokomotivu u utakmici 20. kola HT Prve lige.

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici u Koprivnici navijačima je omogućen besplatan ulaz, a trener Zoran Zekić i navijači priželjkivali su oproštaj s pobjedom.

Domaći su bili bolji, igrali su aktivnije i s velikom željom za osvajanjem sva tri boda. Već u 9. minutu Zapata je pogodio gredu, pokušavali su i Laušić i Krstanović, na drugoj strani Sušak zaustavlja udarce Stojkovića i Kačavende.

Marin Laušić
Marin Laušić odigrao je vrlo dobru utakmicu protiv Lokomotive // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

U završnici prvog dijela kazneni udarac za Slaven. Zapata je tukao, lopta je pogodila Soldu u koljeno, pa u ruku koju je ispružio, a Bel je nakon pregleda na VAR-u pokazao na penal kojeg je realizirao Ivan Krstanović. Bio mu je to 114. gol u HNL-u.

Gosti su izjednačili početkom nastavka, Alyju je glavom uposlio Dabru koji je pobjegao svojim čuvarima i lijepo zabio za 1:1.

Farmaceuti su ipak došli do sva tri boda, a strijelac je nakon gužve u kaznenom prostoru Lokomotive u 78. minuti bio Mario Marina koji je u igru ušao u nastavku umjesto Glavčića.

Antonio Bosec
Antonio Bosec u akciji protiv Lokomotive // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:1 (1:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 563. Sudac: Dario Bel (Osijek).
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Božić, Paracki, Van Bruggen – Bosec, Glavčić (od 57. Marina), Caimacov, Goda – Zapata (od 89. Brković), Laušić (od 87. Kocijan) – Krstanović (od 87. Grgić). TRENER: Zoran Zekić.
LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Santini – Cipetić (od 70. Vranjković), Mersinaj, N, Soldo, Miličević – Kačavenda, Cokaj – Aliyu (od 81. De Haas), Stojković (od 75. Kulenović), Goričan (od 46. Maleš) – Dabro (od 81. Tuci). TRENER: Silvijo Čabraja.
STRIJELCI: 1:0 Krstanović (45+2 – 11 m), 1:1 Dabro (48), 2:1 Marina (78).

10. Hrv. Dragovoljac 19 1 4 14 15:47 7

PAROVI 20. KOLA: Slaven Belupo – Lokomotiva 2:1, Gorica – Šibenik (subota, 13.00), Rijeka – Istra 1961 (subota, 17.05), Hrvatski dragovoljac – Dinamo (nedjelja, 15.00), Hajduk – Osijek (nedjelja, 17.30).