Slaven Belupo uzeo bod protiv Hajduka na splitskom Poljudu

U 85. minuti isključen je zbog drugog žutog kartona Jairo kod domaćina. Nespretan start na sredini terena. Rezultat 2:2 se ipak nije više mijenjao...

Nakon remija u Osijeku (0:0) i domaćeg poraza u samoj završnici utakmice od Gorice (1:2), nogometaši Slavena Belupa u trećem su kolu gostovali kod Hajduka na splitskom Poljudu koji je u prvenstvo startao s dvije pobjede.

Zanimljiva utakmica s dosta prilika na obje strane na kraju je završila rezultatom 2:2 (0:1).

Poveli su Farmaceuti u 38. minuti. Iz jedanaesterca precizan je bio iskusni Ivan Krstanović. To je njegov 101. HNL pogodak.

Bogojević je pucao na gol Hajduka, Vušković je igrao rukom i sudac Batinić nije imao dvojbe. Odmah je pokazao na bijelu točku. Trener gostiju Tomislav Stipić je napravio zanimljivu odluku. Izvadio je iz igre Boakyea kako bi uveo Krstanovića, a koji je majstor za kaznene udarce. Krstanović je to lagano odradio.

Hajduk je izjednačio u 51. minuti. Grčki napadač Diamantakos je primio loptu s Parackim na leđima, okrenuo ga, složio si poziciju za šut te s nekih 18-ak metara pogodio prizemnom loptom u nebranjeni dio mreže vratara Filipovića.

U 65. minuti Hajduk vodi. Vratar Posavec je izbacio dugu loptu na Diamantakosa, Božić je bio viši u skoku, ali je loptu udario prema svom golu te izravno u šansu gurnuo Gyurcsa. Mađarski napadač izašao je sam pred Filipovića, prevario ga i lako zabio.

Nije se Slaven Belupo predao i to mu se isplatilo u 71. minuti.

Korner za goste izveo je Glavčić, Bačelić-Grgić je ostao sam u skoku te je s nekih šest metara zakucao loptu u mrežu. Inače, Bačelić-Grgić bio je nekad junior Hajduka.

U 85. minuti isključen je zbog drugog žutog kartona Jairo kod domaćina. Nespretan start na sredini terena. Rezultat se ipak više nije mijenjao.