Nedjelja, 28. travnja 2024.

Slavenovi juniori pobijedili Hajduk u Splitu i plasirali se u polufinale Hrvatskog kupa

Juniori koprivničkog Slavena Belupa plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa velikom pobjedom na splitskom Poljudu protiv Hajduka. Momčad trenera Marija Gregurine slavila je rezultatom 2:1, a pogotke za pobjedu postigli su Mrdaković i Jagušić.

Koprivnička je momčad u vodstvo pred 100-tinjak gledatelja stigla preko najboljeg strijelca juniorske lige u 13. minuti susreta. Uroš Mrdaković je iskoristio grešku domaće obrane i mirno realizirao situaciju jedan na jedan s vratarom Hajduka. Domaćin se u susret vratio preko Matea Bačića u 71. minuti, a trenutak odluke vidjeli smo 14 minuta kasnije. Obrana Hajduka je izbila loptu na 20-ak metara gdje ju je dočekao Adriano Jagušić i iz voleja spektakularno zabio za polufinale, priopćili su iz koprivničkog kluba.

Mogući protivnici Slavena Belupa u polufinalu Kupa su Dugopolje, Gorica i pobjednik susreta Lokomotiva – Osijek, koji se igra idućeg tjedna.

Sastav Slavena Belupa: Šašek, Krušelj, Katalinić, Petrović, Riđan, Matejaš, Bošnjak, Krstanović, Jagušić, Vlašić, Mrdaković. Klupa: Letica, Begić, Mrkela, Hrvić, Žuškin, Kaurin, Herceg. Trener: Mario Gregurina. Stožer: Željko Sokač, Luka Prvčić.

Dodajmo i da su kadeti Slavena Belupa zaustavljeni u četvrfinalu Hrvatskog kupa. Momčad Vedrana Purića poražena je s 3:0 u gostima kod zagrebačke Lokomotive.