SuperSport HNL: Dinamo u Maksimiru rutinski do pobjede protiv Slavena Belupa

Nakon što je u petak Lokomotiva minimalno svladala Rudeš, prva subotnja utakmica 8. kola SuperSport HNL-a odigrana je u Maksimiru.

Dinamo je ugostio Slaven Belupo i rutinski upisao očekivane bodove, potvrdivši razliku u kvaliteti ove dvije momčadi.

Veliku priliku za goste je imao Šakota u 24. minuti, ali je Nevistić odlično obranio njegov udarac. Kazna je uslijedila na drugoj strani, nakon ubacivanja sa strane Petković je iz prve proigrao Vidovića koji je lijepo pogodio suprotni donji kut za 1:0.

Početkom nastavka Ortiz je promašio veliku priliku za izjednačenje koju mu je pripremio Hoxha, ali je zato na drugoj strani zabio Dinamo. Bulat je s desne strane povratnom loptom uposlio Petkovića koji se počastio pogotkom za 29. rođendan.

Nakon jedne dubinske lopte Dinamo je u 66. minuti povećao prednost. Sušak je napustio vrata, a Štefulj je glavom usmjerio loptu u vlastitu mrežu.

Bilo je još prilika na obje strane, no ostalo je 3:0. Pred Ferenčinom je još puno posla…

Od 19.30 sati derbi igraju Rijeka i Osijek.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)
ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 6.400. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac).
DINAMO: Nevistić – Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić – Bulat (od 84. Ademi), Mišić – Špikić (od 46. Emreli), Baturina (od 76. Rukavina), Vidović (od 66. Menalo) – Petković (od 76. Drmić).
TRENER: Sergej Jakirović.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec (od 86. Hlevnjak), Božić (od 74. Boras), Međimorec, Štefulj – Lepinjica, Mioč – Šakota (od 46. Ortiz), Liber (od 60. Agbekpornu), Hoxha – Štrkalj (od 86. Mađarić).
TRENER: Roy Ferenčina.
STRIJELCI: 1:0 Vidović (25), 2:0 Petković (50), 3:0 Štefulj (66-ag).

PAROVI 8. KOLA: Lokomotiva – Rudeš 1:0, Dinamo – Slaven Belupo 3:0, Rijeka – Osijek (subota, 19.30), Gorica – Hajduk (nedjelja, 17.00), Varaždin – Istra 1961 (nedjelja, 19.15).