SuperSport HNL: Hajduk slavio u Koprivnici, Slaven definitivno bez Europe

U Koprivnici je u petak poslijepodne odigrana prva utakmica 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i Hajduka.

Gosti iz Splita ostvarili su minimalnu pobjedu (0:1) kojom se domaćin i teoretski oprostio od izgleda za europski plasman. Isti rezultat bio je nedavno i u polufinalu Kupa.

U prvom poluvremenu bolji je bio Hajduk, stvorio je nekoliko opasnih situacija pred vratima Sušaka koji je spašavao svojim obranama, ali je bio nemoćan u 37. minuti kad je akciju Pukštasa i Sahitija pogotkom iz blizine okončao Mlakar.

U nastavku je u 52. minuti na dobar Bosecov ubačaj malo zakasnio Krstanović, a dvije minute kasnije mrežu je pogodio Marina nakon udarca Bašića i obrane Lučića, ali je domaći veznjak bio u zaleđu.

Na samom kraju Sušak je skinuo nezgodan udarac Livaje, ostalo je 0:1. Bijeli se sad okreću finalu Kupa sa Šibenikom, utakmica se igra u srijedu u Rijeci.

Uoči početka utakmice poseban poklon Zoranu Zekiću, treneru i sportskom direktoru na odlasku, uručio je dopredsjednik Slavena Belupa Marinko Beljo.

U posljednjem prvenstvenom kolu Slaven Belupo će sljedećeg vikenda gostovati kod Istre 1961 u Puli.

Podravske štuke
Podravske štuke // Foto: Klikaj.hr

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 2.241. Sudac: Dario Bel (Osijek).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Talys (od 71. Martinaga) – Crnac (od 46. Jambor), Marina (od 74. Turanjanin), Mudražija (od 54. Bašić), Hoxha – Perošević (od 54. Hlevnjak), Krstanović.

TRENER: Zoran Zekić.
HAJDUK: Lučić – Sigur, Awaziem, Borevković (od 76. Vušković), Letaj (od 61. Melnjak) – Pukštas, Fossati (od 61. Krovinović) – Sahiti, Benrahou (od 61. Livaja), Anello – Mlakar (od 72. Ćubelić).
TRENER: Ivan Leko.
STRIJELAC: 0:1 Mlakar (37).

PAROVI 35. KOLA: Slaven Belupo – Hajduk 0:1, Šibenik – Osijek (petak, 18.05), Gorica – Varaždin (subota, 18.00), Lokomotiva – Istra 1961 (nedjelja, 17.00), Rijeka – Dinamo (nedjelja, 19.30).

PAROVI 36. KOLA: Dinamo – Gorica, Hajduk – Šibenik, Istra 1961 – Slaven Belupo, Osijek – Rijeka, Varaždin – Lokomotiva.