Srijeda, 24. travnja 2024.

SuperSport HNL: Hajduk u Zagrebu dobio Lokomotivu, Dinamo remizirao u Osijeku

U nedjelju je kompletirano 33. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige u kojem je Osijek ugostio Dinamo, dok je Lokomotiva dočekala Hajduk.

U pretposljednjoj utakmici u Gradskom vrtu prije preseljenja na novi stadion Pampas Osječani su odigrali bez pogodaka s novim-starim prvakom Dinamom i osvojili vrijedan bod u borbi za Europu.

Hajduk je u Kranjčevićevoj bio dominantniji suparnik, što je potvrdio uvjerljivom pobjedom. Bijele je u vodstvo u 53. minuti doveo Dario Melnjak, koji je potom u 82. asistirao Marku Livaji za njegov 19. prvenstveni pogodak.

Konačnih 0:3 postavio je Ivan Ćubelić na asistenciju Livaje u 1. minuti sudačke nadoknade. Ovim porazom Lokomotiva se oprostila od borbe za plasman u pretkolo Konferencijske lige.

REZULTATI 33. KOLA: Šibenik – Varaždin 0:2, Gorica – Slaven Belupo 0:0, Rijeka – Istra 1961 2:2, Osijek – Dinamo 0:0, Lokomotiva – Hajduk 0:3.

PAROVI 34. KOLA: Slaven Belupo – Lokomotiva (petak, 18.00), Hajduk – Osijek (subota, 17.00), Istra 1961 – Gorica (subota, 19.10), Varaždin – Rijeka (nedjelja, 17.00), Dinamo – Šibenik (nedjelja, 19.10).