SuperSport HNL: Ivan Čović spašavao čudesnim obranama, a Ante Crnac zabio za novu Slavenovu pobjedu na Rujevici

Čekao je Slaven na pobjedu od 23. listopada prošle godine, kad je u Koprivnici svladao upravo Rijeku

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su gostovali kod Rijeke na Rujevici u utakmici 23. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Čekao je Slaven na pobjedu od 23. listopada prošle godine, kad je u Koprivnici svladao upravo Rijeku. Post je napokon prekinut na Rujevici, a za prvo ovogodišnje slavlje Farmaceuta strijelac je bio Ante Crnac.

Prava reakcija koprivničke momčadi u pravom trenutku, Zekićevi igrači opet su na četvrtoj poziciji.

Prvo poluvrijeme odigrano je po jakom pljusku. Najbolju priliku u prvih 45 minuta domaći su imali u 32. minuti kad je u padu tukao Marin, ali je Čović odlično obranio.

U završnici prvog dijela Vega je zabio, ali iz zaleđa.

Početak drugog poluvremena obilježila je gusta magla, neki kažu i niska naoblaka. Što god bilo, relativno brzo se povuklo.

Čović je branio čuda na Slavenovom golu u nastavku. Skinuo je udarac Ampema u 53. minuti, pa pokušaje Libera u 74. i Grgića u 77. minuti.

Na drugoj strani dobre prilike nisu iskoristili Perošević i Crnac.

A onda se ipak u 85. minuti ukazao Ante Crnac koji je na ubačaja Arbera Hoxhe iz blizine zakucao loptu u mrežu.

Pritom se nezgodno sudario s vratnicom, ali morao je ostati u igri jer je Zekić obavio sve zamjene.

Rijeka je do kraja pritiskala u potrazi za izjednačenjem, ali ostalo je 0:1. I treći put ove sezone Farmaceuti su ‘preplivali’ Rijeku…

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 3.000. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina).
RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga, Galešić, Dilaver, Vukčević – Hodža (od 88. Jurić), Selahi (od 46. Janković) – Ampem (od 75. Grgić), Banda, Marin (od 67. Liber) – Frigan (od 67. Obregon).
TRENER: Sergej Jakirović.
SLAVEN BELUPO (3-4-3): Čović – Tepšić (od 83. Bašić), Kocijan, Božić (od 75. Christopoulos) – Bosec, Mudražija, Jambor (od 65. Mioč), Talys – Perošević (od 64. Crnac), Manaj (od 64. Krstanović), Hoxha. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Crnac (85).

PAROVI 23. KOLA: Šibenik – Istra 1961 0:0, Gorica – Lokomotiva 1:0, Rijeka – Slaven Belupo 0:1, Dinamo – Hajduk (nedjelja, 15.00), Osijek – Varaždin (nedjelja, 17.30).