Utorak, 23. travnja 2024.

SuperSport HNL: Rijeka i s porazom protiv Dinama osigurala Europu, Lokomotiva bolja od Istre

Riječani su porazom Istre osigurali kvalifikacije Konferencijske lige, u kojima će sudjelovati i Osijek te Hajduk, dok Dinamo ide u pretkolo Lige prvaka

U nedjelju su odigrane preostale dvije utakmice 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj s 3:1 svladala Istru 1961 i tako Puljanima rasplinula snove o europskom plasmanu.

Silvio Goričan, Sandro Kulenović i Luka Stojković pogađali su za domaće, a Ante Erceg je s bijele točke bio strijelac za goste iz Pule.

Rijeka je na Rujevici izgubila od Dinama rezultatom 1:2. Modri su poveli pogotkom Luke Ivanušeca u 43. minuti, a na 0:2 je povisio Sadegh Moharrami u 62.

Bišćanov Dinamo tako je nastavio pozitivan niz, a poraz Jakirovićeve momčadi ublažio je Antonio Marin u 1. minuti sudačke nadoknade.

Riječani su porazom Istre osigurali kvalifikacije Konferencijske lige s obzirom na bolji međusobni omjer s Puljanima. U istom natjecanju će sudjelovati i Osijek te Hajduk, dok Dinamo ide u pretkolo Lige prvaka.

Iako posljednje kolo neće imati rezultatski značaj jer je sve odlučeno, nije nevažan plasman na kraju sezone. Naime, novac od televizijskih prava dijeli se prema ostvarenom plasmanu, a razlike nisu male…

REZULTATI 35. KOLA: Slaven Belupo – Hajduk 0:1, Šibenik – Osijek 1:4, Gorica – Varaždin 5:2, Lokomotiva – Istra 1961 3:1, Rijeka – Dinamo 1:2.

PAROVI 36. KOLA: Hajduk – Šibenik, Osijek – Rijeka, Dinamo – Gorica, Istra 1961 – Slaven Belupo, Varaždin – Lokomotiva.