Srijeda, 24. travnja 2024.

SVE NA JEDNOM MJESTU Donosimo vam liste i kandidate na parlamentarnim izborima u I. izbornoj jedinici

Prva izborna jedinica obuhvaća središnje četvrti Zagreba, Veliku Goricu i još nekoliko općina

- Oglas -

Nadolazeći parlamentarni izbori bit će prvi koji će nakon više od 20 godina biti održani u novim izbornim jedinicama. Oko petine birača više neće birati zastupnike u onoj izbornoj jedinici u kojima su ih ranije birali.

Buduće saborske zastupnike hrvatski birači birat će po postojećem modelu, u 10 izbornih jedinica po 14 zastupnika, osam zastupnika birat će pripadnici nacionalnih manjina, a tri hrvatska dijaspora, odnosno hrvatski državljani bez prebivališta u Hrvatskoj u posebnim izbornim jedinicama. U Sabor će, dakle, 151 osoba.

U izbornoj utrci je 165 lista u 11 izbornih jedinica, dok će naklonost birača u 12., manjinskoj jedinici, tražiti 17 kandidata, priopćili su iz Državnog izbornog povjerenstva.

- Oglas -

Najviše lista, njih 18, je u devetoj izbornoj jedinici, a najmanje lista, njih osam, ima u jedanaestoj izbornoj jedinci u kojoj bira hrvatska dijaspora.

U idućim danima objavit ćemo sve pravovaljane liste i kandididate koji se natječu po izbornim jedinicama na parlamentarnim izborima 17. travnja.

Danas krećemo s prvom izbornom jedinicom. Prva izborna jedinica obuhvaća zagrebačke gradske četvrti Črnomerec, Donji grad, Gornji grad – Medveščak, Maksimir, Novi Zagreb – istok, Peščenica – Žitnjak, Podsljeme i Trnje, Grad Veliku Goricu i općine Kravarsko, Orle, Pisarovina, Pokupsko i Rugvica.

ZBIRNA LISTA PRAVOVALJANIH LISTA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U

I. IZBORNOJ JEDINICI 

  1. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – DRAŽEN KELEMINEC – A – HSP – Dražen Keleminec
  1. TEOFIL KOŽUL
  2. BORIS TAKAČ
  3. ANTONIJO ZIDAR
  4. ALOJZ HRŽENJAK
  5. JADRANKA BIŠČANIĆ
  6. ZDENKA BEBEK
  7. RAJKO RADAČIĆ
  8. VATROSLAVA BUDIMIR
  9. ZVEZDANA POSTRUŽIN
  10. DRAGUTIN BELOŠEVIĆ
  11. VIŠNJA ZIEGELMEYER
  12. GORAN POSTRUŽIN
  13. MILE PAULIĆ
  14. NADA LAZAREVIĆ
  1. FOKUS REPUBLIKA
  1. DAMIR VANĐELIĆ
  2. MARTINA KOLAR BILLEGE
  3. VALENTINA PAVLOVIĆ VINOGRADAC
  4. SUZANA SKOKO
  5. MELITA BESTVINA
  6. JASNA MATASIĆ
  7. MILIVOJ MANDIĆ
  8. DOMINIK KRAMARIĆ
  9. VESELJKO RAJIČ
  10. MLADEN LASIĆ
  11. ANTONIO PRIŠĆAN
  12. MARTINA MLINAC
  13. ROBERT CAVOR
  14. IVAN ŠKEGRO
  1. ODLUČNOST I PRAVEDNOST – OIP
  1. KAROLINA VIDOVIĆ KRIŠTO
  2. DINO SAČARIĆ
  3. TOMISLAV ANTE ZRNC
  4. PETAR PETROVSKI
  5. JOSIP TOMIČIĆ
  6. HRVOJE LEKO
  7. DARINKA MILJANA BARRUETO JAMAN
  8. IVAN GLAVURDIĆ
  9. IVANA ŠIKIĆ
  10. DRAGAN KORUGA
  11. SLAVEN RUPČIĆ
  12. KRUNO POLJANČIĆ
  13. DANIJELA CVITANOVIĆ
  14. DAVOR KRNJAK
  1. STRANKA IVANA PERNARA
  1. LEONARDO LAMON
  2. DUBRAVKA DRAGUN
  3. LEO ALAGIĆ
  4. DIJANA DELIĆ
  5. ZDENKO RINČIĆ
  6. MIRA KRIVOŠIJA
  7. ANA RADOŠ
  8. KARMELA FIŠER
  9. MARKO KLIŠANIĆ
  10. NEVENKA BORJAN
  11. JAN ŠEREŠ
  12. MARKO PETROVIĆ
  13. HUBERT LOOS
  14. DAVOR PERNAR
  1. AGRARNA STRANKA – POKRET ZA HRVATSKU POLJOPRIVREDU, AKCIJA ZA PROMJENE
  1. ROBERT HADŽIĆ
  2. ŽELJKO ILIČIĆ
  3. ŽELIMIRA VRABEC
  4. MARIO ZACCARIA
  5. ALBERT MARINCULIĆ
  6. MIA CRNČIĆ
  7. ŽELJKO POKASIĆ
  8. LADA KRALJEVIĆ
  9. MATE BULJAN
  10. INES VRBAN
  11. MLADEN DUJMOVIĆ
  12. ANTONIA HOHNJEC
  13. LJUBICA PAVRLIŠAK MARINCULIĆ
  14. DENIS CVITKOVIĆ
  1. DOMOVINSKI POKRET – DP PRAVO I PRAVDA, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK AGRAMERI – NEZAVISNA LISTA 
  1. MISLAV KOLAKUŠIĆ
  2. ZLATKO HASANBEGOVIĆ
  3. ZVONIMIR LOVRIĆ
  4. MARIJA VERONKICA CVJETKOVIĆ
  5. MISLAV BARIŠIĆ
  6. STJEPAN STANIĆ
  7. MARIJANA PEHER
  8. DALIBOR BOŽAN
  9. ANA LEDERER
  10. VLADIMIRA IVANKOVIĆ BRADIĆ
  11. ANDREJA ŠEGO TURKOVIĆ
  12. PERO IVANČIĆ
  13. DORIS PERKOVIĆ
  14. DRAŽAN DIZDAR
  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ, HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS, HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS, HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
  1. ANDREJ PLENKOVIĆ
  2. ŽELJKO REINER
  3. NINA OBULJEN KORŽINEK
  4. KREŠIMIR AČKAR
  5. DARKO KLASIĆ
  6. MARKO MILIĆ
  7. LJUBICA LUKAČIĆ
  8. ALEMKA MARKOTIĆ
  9. MATO ČIČAK
  10. MAKSIMILIJAN ŠIMRAK
  11. MARIO ŽUPAN
  12. TUGOMIR MAJDAK
  13. IVICA MIŠKULIN
  14. JOSIP LUCIĆ
  1. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP, HRVATSKO BILO, HRVATSKA DEMOKRATSKA SELJAČKA STRANKA – HDSS
  1. STEFAN NOVAK
  2. DAMIR KATULIĆ
  3. STJEPAN PALČIĆ
  4. MATE BEKAVAC
  5. IVICA GAŠPAR
  6. IVAN PALČIĆ
  7. MAJA JUKIĆ
  8. DANKO IŠTVANEK
  9. ROBERT BODRUŽIĆ
  10. IVANA VRSELJA
  11. KARLO BLAGAJ
  12. MIRJANA HEGEDUŠ
  13. IVAN JURIŠIĆ
  14. LJILJANA GLAD
  1. JAVNO DOBRO
  1. DINKA PAVELIĆ
  2. MARKO MILIN
  3. HRVOJE ČUPIĆ
  4. LJILJANA MIHALJEVIĆ
  5. ZORAN GRANCARIĆ
  6. DAVORKA KATARINA CINDRIĆ
  7. RENATA SKOVRON
  8. NATAŠA JURLIN
  9. DAMIR PIJAŽA-MIKELIĆ
  10. MILOŠ ILIĆ
  11. GALINA POPOVIĆ
  12. NINO REBRONJA
  13. IVA TADIĆ
  14. LJUBICA ĐANKOVIĆ
  1. MOST, HRVATSKI SUVERENISTI, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, NEZAVISNA LISTA MLADIH – NLM
  1. MARIJA SELAK RASPUDIĆ
  2. IVAN BEKAVAC
  3. GLORIA TKALČIĆ
  4. BRANIMIR PERVAN
  5. NADA FINDERLE
  6. JOSIP PERIŠA
  7. IRIS VERONIKA CETINA
  8. KREŠIMIR ROTIM
  9. TINA BULIĆ
  10. LOVRO MILAKOVIĆ
  11. VALENTINA DOROTIĆ
  12. ANTONIO KULIŠ
  13. MARIJA ZUBEC
  14. DAMIR SLOJŠEK
  1. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA
  1. SANDRA BENČIĆ
  2. IVANA KEKIN
  3. DAMIR BAKIĆ
  4. TEODOR CELAKOSKI
  5. MARTA KIŠ
  6. MARIJA BRAJDIĆ VUKOVIĆ
  7. LUKA KEREČIN
  8. TOMISLAV DOMES
  9. SUZANA DOBRIĆ
  10. TONKO BOGOVAC
  11. MARIJA KRNIĆ
  12. LUKA KAMENEČKI
  13. MATKO DUJMOVIĆ
  14. JAN KRUHAK
  1. POKRET ZA MODERNU HRVATSKU
  1. SONJA VIDOŠEVIĆ LJUBIĆ
  2. DAMIR MIHELIĆ
  3. ELLA DELAČ
  4. IVAN PURGAR
  5. TENA ŠAMEC
  6. JURICA ILIĆ
  7. KATARINA BERIŠIĆ
  8. ŽELJKO ŽEGARAC
  9. MARIJA JELIĆ
  10. LUKA GAŠPAROVIĆ
  11. SNJEŽANA IVČEVIĆ
  12. JOSIP PALIĆ
  13. MATEA PIKNJAČ
  14. VLADO PODHRAŠKI
  1. PRAVEDNA HRVATSKA – PH
  1. MILAN VRKLJAN
  2. TIHOMIR MAJIĆ
  3. VESNA ČIŽMAR
  4. ROBERT LILION
  5. JADRANKA PERASIĆ
  6. ŽELJKO STILINOVIĆ
  7. KATICA DŽIJAN LILION
  8. ŽELJKO STARČEVIĆ
  9. SANJA ERDELJA-ŠENJUG
  10. MARIO VRKLJAN
  11. MIRJANA VRKLJAN RADOŠEVIĆ
  12. DARKO PODGORELEC
  13. DAVOR JANDRIĆ
  14. JOSIPA OTTA PAUN
  1. RADNIČKA FRONTA – RF
  1. DENIS GETO
  2. ŽELJKA BILOŠ
  3. NENAD RIZVANOVIĆ
  4. KARMEN RATKOVIĆ
  5. VLADIMIR CVETKOVIĆ
  6. MILENA KRAMER
  7. ŽELJKO KAŠAJ
  8. JOSIPA VLASAC GLASNOVIĆ
  9. ANTONIO HORVATIĆ
  10. BARBARA TRBOJEVIĆ
  11. NEVEN BRNJAS
  12. BRANKA GALIĆ
  13. SINIŠA BARIŠIĆ
  14. VELIBOR ZANINOVIĆ
  1. SOCIJALDEMOKRATI, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS, HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI, DEMOKRATI
  1. DAVORKO VIDOVIĆ
  2. IVANA POSAVEC KRIVEC
  3. SANJA ŠUTEJ
  4. STANISLAV FRANČIŠKOVIĆ BILINSKI
  5. MATO ŠIMIĆ
  6. MAJA GLIBO PRICA
  7. IGOR MATIJEVAC
  8. NEDJELJKO TUDJA
  9. SANJICA FRESL
  10. MLADEN PETRONIJEVIĆ
  11. NINA PLEŠE
  12. KATICA POŽEGA
  13. ADRIAN ŠEVIĆ
  14. BARBARA-ELIZABETA OTHMAN
  1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, CENTAR, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, DALIJA OREŠKOVIĆ I LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM – DO i SIP, NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS
  1. ARSEN BAUK
  2. DALIJA OREŠKOVIĆ
  3. BRANKO KOLARIĆ
  4. MARIJANA PULJAK
  5. SARA MEDVED
  6. JOSIP TICA
  7. IVANA MLINAR
  8. FRANKO DOTA
  9. LJILJANA ŠTOKALO
  10. SAŠA STANISLAV HORVATH
  11. DALIBOR PREVENDAR
  12. LANA PAVIĆ
  13. DANICA JURIČIĆ SPASOVIĆ
  14. IVO JELUŠIĆ
  1. UMIROVLJENICI ZAJEDNO – POLITIČKA PLATFORMA – UMIROVLJENICI ZAJEDNO, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ, DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – DSU
  1. MILIVOJ ŠPIKA
  2. DRAŽEN ŠTIGLIĆ
  3. ANKICA BIRTIĆ
  4. LJEPOSAVA BARTA
  5. IVAN KRESONJA
  6. DRAGAN ŠOLAJA
  7. PREDRAG BISIĆ
  8. KATA ALAVANJA
  9. VERICA LEŠKOVIĆ
  10. ANĐA BOŠNJAKOVIĆ
  11. PEPICA CRNIĆ
  12. MARTINA MARIJANČIĆ
  13. STJEPAN ČIRJAK
  14. ŠTEFICA MARINOVIĆ
Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti