Treća liga: Koprivnica i Virovitica podijelili bodove, Varteks u posljednjim trenucima velikim preokretom svladao Ludbrežane

U subotu je nastavljeno prvenstvo u Trećoj nogometnoj ligi – sjever, a na rasporedu su bile utakmice 15. kola.

Utakmicu bez pogodaka i pravih prilika odigrali su u derbiju začelja Koprivnica i Virovitica. Posao je igračima otežao težak, sklizak teren, a na kraju su remijem zadovoljni bili i jedni i drugi.

Varteks je u Varaždinu pogotkom u 5. minuti sudačke nadoknade stigao do pobjede protiv Podravine.

Gosti su poveli pogocima Davida Šmrčeka (15) i Svena Goluba (32), a veliki preokret uslijedio je u nastavku. Strijelci za Varteks bili su Matija Kanceljak (68), Dejan Glavica (80) i Fran Kukec (90+5).

Rudar je na gostovanju kod Graničara u Kotoribi ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:3. Strijelci su bili David Jurak (42), Luka Liklin (70) i Petar Ratajec (78).

Pitomača je golom Patrika Kvrgnjaša u 44. minuti osvojila sva tri boda protiv Dinama iz Domašinca.

U kasnijem terminu Međimurje i Polet odigrali su 2:2. Niko Ivančić u 37. minuti pogodio je za 1:0, preokret su kreirali Davor Telebar (47) i Silvestar Žganec (72), da bi u 3. minuti sudačke nadoknade Dominik Drk postavio konačnih 2:2.

KOPRIVNICA – VIROVITICA 0:0 // FOTO: BORIS FABIJANEC/NK KOPRIVNICA