Četvrtak, 18. travnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda rukometašica Podravke Vegete na početku nove prvoligaške sezone

Rukometašice Podravke Vegete u srijedu su odigrale prvu utakmicu u novoj sezoni nacionalnog prvenstva.

Nakon što je prošlo prekinuto zbog epidemije koronavirusa, Hrvatski rukometni savez je prije nekoliko tjedana objavio kako novo prvenstvo počinje 26./27. rujna, a RK Podravka Vegeta je u dogovoru s protivnikom svoj susret odigrala nešto ranije zbog obaveza u DELO EHF Ligi prvakinja.

U prvom kolu sezone 2020./2021. protivnik koprivničkih rukometašica bila je ekipa iz Crikvenice, ŽRK Murvica.

Utakmica se u Koprivnici igrala bez prisutstva gledatelja, a igračice Zlatka Saračevića bile su i više nego uvjerljive. Krajnji rezultat bio je 36:13 (17:4).

Već nakon 15 minuta utakmice domaće rukometašice imale su prednost od osam golova, na semaforu je stajalo 10:2. Do odmora ta se prednost povećala te su igračice Podravke Vegete promjenu strana dočekale s 13 golova prednosti.

U istom ritmu nastavilo se i u drugom poluvremenu pa su tako koprivničke igračice osam minuta prije kraja imala prednost od čak 21 pogotka, glavni semafor prikazivao je 30:9.

Do kraja utakmice Podravka je zabila još šest golova, a gošće četiri.

Najefikasnije u redovima Kokica bile su Lea Franušić i Bruna Zrnić sa šest pogodaka.

PODRAVKA VEGETA 36 (17)

MURVICA 13 (4)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije ‘Fran Galović’. Bez gledatelja. Suci: Filip Skenderović (Bregana) i Dominik Trčak (Samobor).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (10+1), Ećimović (8+1); Zadravec 3, Turk, Beganović, Karlovčan 2, Popović 2, Milošević 1, Milosavljević 3(2), Mugoša 2, Franušić 6, Buljan 4(2), Škarić 2, Zrnić 6, Tsakalou 3, Carlos 2.

TRENER: Zlatko Saračević.

MURVICA: Strukar (1), Mandekić (4), Lorbek; Butković 2(2), Nekić 2, Jelenović, Masnić 4, Grozdek 1, Filipović, M. Lekaj 1(1), Rajković 1, D. Lekaj, Lončarić, Car 2, Tomić.

TRENER: Ramiz Džekić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Murvica 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Carlos), Murvica 2 min. (Nekić).

Rukometni klub Podravka Vegeta osvojio je dosad 25 naslova prvaka Hrvatske te 23 naslova pobjednika Kupa Hrvatske.