Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Užasno loša igra hrvatskih rukometaša i šokantan poraz od Argentine na Svjetskom prvenstvu

U posljednjoj utakmici u skupini II na Svjetskom prvenstvu Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Danske

Nakon uvjerljive pobjede protiv Bahreina, hrvatski rukometaši u drugom kolu skupine II na Svjetskom prvenstvu u Egiptu igrali su protiv Argentine i iznenađujuće izgubili rezultatom 23:19.

Važna je to bila utakmica za Kauboje jer je pobjeda donosila četvrtfinale i prije dvoboja protiv Danske. No, sve su uprskali.

Izabranici Line Červara očajno su krenuli u utakmicu i Argentina je povela s čak 5:0. Hrvatska je prvi gol na utakmici zabila tek u 11. minuti. Strijelac je bio Čupić.

Malo po malo hrvatski rukometaši počeli se se buditi i u 15. minuti raspoloženi Čupić smanjio je ponovno razliku na četiri pogotka. Sa sedam metara zabio je za 6:2.

Karačić je u 19. minuti rezultat smanjio na 7:6, a u 27. minuti semafor je pokazivao 11:10. Ponovno je sa sedam metara siguran bio Čupić. Bio je to njegov sedmi pokodak na utakmici. Šebetić je u 30. minuti izjednačio na 12:12 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku je Hrvatska prvi put došla u vodstvo 13:12, no Argentinci su nastavili raditi probleme našim rukometašima. U 44. minuti semafor je pokazivao 17:15 za Argentinu. Kauboji su bili tada u crnoj seriji od čak 10 minuta bez pogotka. Čak je i Čupić promašio sedmerac. Nije to dobro izgledalo, bili smo statični, bezidejni, spori.

U 48. minuti Simone zabija za plus tri Argentine (18:15). Hrvatska je u 20 minuta igre u nastavku zabila samo tri gola. U 52. minuti Argentina je povela s 19:15, ali odmah kapetan Hrvatske Duvnjak zabija za 19:16.

Argentina je zabila dva laka gola na prazan gol i u 55. minuti sve je bilo gotovo. Rezultat je bio 22:17. Do kraja utakmice Hrvatska je zabila još dva gola, ali to je bilo sve.

I ova utakmica dokaz je da onaj remi protiv Japana nije bio slučajnost.

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Čupić sa sedam golova, a kod Argentine Pizzaro s pet golova.

– Iznenađen sam i preuzimam odgovornost. Ovakva igra je nedopustiva. Neka se spremaju polako u Hrvatskom rukometnom savezu, ja više neću voditi hrvatsku rukometnu reprezentaciju nakon ovog Svjetskog rukometnog prvenstva – istaknuo je izbornik Lino Červar.

U posljednjoj utakmici u skupini II na Svjetskom prvenstvu Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv svjetskog prvaka Danske. Utakmica počinje u 20.30 sati.

I da Hrvatska pobijedi Dansku ni to joj ne garantira prolaz.