Subota, 27. travnja 2024.

U pravoj golijadi Dinamo u posljednjim sekundama ipak pobijedio u Velikoj Gorici

Nakon poraza od Rijeke, u Maksimiru su znali da bi novo posrtanje unijelo veliku nervozu u svlačionicu uoči derbija s Hajdukom.

No, nešto se pitalo i Goričane koji su hrabrom igrom dobrano namučili Dinamo koji je na kraju ipak slavio rezultatom 4:3.

Momčad Siniše Oreščanina povela je u 10. minuti. Theophile je zakasnio s izlaskom i Dieye je zabio gol. Pregledavao se VAR, ali zaleđa nije bilo.

U 34. minuti bilo je 1:1. Petković je odlično proigrao Ivanušeca u kaznenom prostoru, ovaj se lijepo okrenuo te plasirao loptu pokraj nemoćnog Banića.

U 40. minuti preokret Dinama. Dugo je Dinamo kombinirao. Ademi je ušao u kazneni prostor, dodao Gavranoviću, pn je proslijedio loptu Oršiću, koji je pucao na gol. Lopta je nekoga dirala i prevarila ponovno nemoćnog vratara Banića.

Samo dvije minute kasnije novo izjednačenje. Lovrić je dugom loptom pronašao Špikića, ovaj je ubacio pred vrata, a tamo je najspretniji bio upravo Lovrić i zabio za 2:2.

Gorica je u 61. minuti ponovno vodila. Špikić je imao dvije asistencije, a sad je upisao i pogodak. Lijepo je ušao s desne strane pa onda s nekih 17 metara krasno pogodio uz drugu vratnicu.

U 88. minuti Musa je u duelu pred vratima zakačio Petkovića i sudac Zebec je opravdano pokazao na 11 metara. Siguran realizator u 90. minuti bio je Petković.

U petom minuti sudačke nadoknade Dinamo je ipak došao do sva tri boda. Ubacio je Tolić, stvorila se velika gužva pred domaćim vratima, a onda je Theophile kroz šumu nogu zabio za 4:3.

Dinamo je vodeći na HNL ljestvici s 36 bodova iz 16 utakmica, Osijek ima isti broj bodova na drugom mjestu, ali iz 17 utakmica, a Gorica je na trećem mjestu s 30 bodova iz 16 susreta. Rijeka je četvrta s 23 boda u 13 utakmica, dok je Hajduk peti s 20 bodova iz 15 utakmica. Slaven Belupo je na šestom mjestu sa 17 bodova iz 15 utakmica.