Velika pobjeda Slavena Belupa, u Koprivnici je na Torcidin rođendan pao Hajduk

Gostovanje splitskoga kluba privuklo je na koprivnički stadion najveći broj gledatelja u aktualnoj sezoni. U velikom broju stigli su navijači Hajduka, Torcida je upravo u Koprivnici slavila svoj rođendan

Nogometaši Slavena Belupa danas su na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici ugostili splitski Hajduk u utakmici 14. kola HT Prve lige.

Farmaceuti su susret dočekali u dobrom raspoloženju nakon prvenstvenog remija u Šibeniku te prolaska u četvrtfinale Kupa protiv istog suparnika, dok je Hajduk u Podravinu stigao s imperativom pobjede nakon što je u prethodne tri prvenstvene utakmice s Osijekom, Šibenikom i Goricom osvojio samo dva boda.

Gostovanje splitskoga kluba privuklo je na koprivnički stadion najveći broj gledatelja u aktualnoj sezoni, njih 1613. U velikom broju stigli su navijači Hajduka, Torcida je upravo u Koprivnici slavila svoj rođendan.

Slavenov trener Zoran Zekić nije mogao računati na ozlijeđene Božića, Hlevnjaka, Parackog, Grgića i Kvržića, dok su Hajduku nedostajali Simić i Krovinović.

Sjajan početak Slavena Belupa, već u 2. minuti Marin Laušić pogodio je za 1:0. Dugu loptu ispucao je Čović, glavom ju je prenio Krstanović, potom Zapata opet kratko glavom do Laušića koji je pogodio donji desni kut vratara Kalinića.

U 36. minuti Farmaceuti su povećali prednost. Laušić je probio desnu stranu, lako prošao Sahitija i onda povratnom loptom uposlio Ivana Krstanovića koji je postigao svoj 112. pogodak u HNL-u, od čega 18. protiv Hajduka.

Detalj s utakmice Slavena i Hajduka // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

Nadu je Bijelima vratio Marko Livaja koji se nakon Katićevog dodavanja glavom u 61. minuti dobro riješio Zirduma i iz blizine pogodio za 2:1.

U 84. minuti kontranapad Slavena, povukao je Bosec po desnoj strani i potom povratnom loptom uposlio Mihaela Mlinarića koji je tukao i uz pomoć Dimitrova svladao Kalinića za 3:1.

Činilo se da je sve riješeno, ali dvije minute kasnije Van Bruggen je neoprezno servirao lopti Stipi Biuku koji je lijepo pogodio za 3:2.

U drugoj minuti nadoknade Diamantakos je zatresao mrežu, ali je sudac Jović dosudio prekršaj u napadu Hajdukovog napadača. Promjene rezultata do kraja šeste minute nadoknade nije bilo, i moglo je početi veliko slavlje Zekićevih nogometaša.

Velika pobjeda Slavena Belupa, tek druga u aktualnom prvenstvu. Nakon Dinama pao je Hajduk, koji je novim posrtajem produbio svoju krizu.

Nikola Katić u skoku protiv obrane Slavena Belupa // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 3:2 (2:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 1613. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (4-3-1-2): Čović – Bogojević, Zirdum, Van Bruggen, Soldo – Glavčić (od 69. Bosec), Marina, Caimacov (od 79. Zvonarek) – Laušić (od 79. Mlinarić) – Zapata (od 88. Utin), Krstanović (od 88. Goda). TRENER: Zoran Zekić.
HAJDUK (4-2-3-1): Kalinić – Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak – Fossati, Atanasov (od 60. Čalušić) – Kačaniklić (od 72. Dimitrov), Livaja, Sahiti (od 60. Biuk) – Ljubičić (od 89. Diamantakos). TRENER: Jens Gustafsson.
STRIJELCI: 1:0 – Laušić (2), 2:0 – Krstanović (36), 2:1 – Livaja (61), 3:1 – Mlinarić (84), 3:2 – Biuk (86).
IGRAČ UTAKMICE: Marin Laušić (Slaven Belupo).