VIDEO Luda košarkaška utakmica u Virju, Podravac pobijedio u nevjerojatnoj završnici

Radnik je dobio sve četiri četvrtine protiv Ivančice, ukupno, 87:72. Ivan Svoboda je predvodio svoju ekipu (23, 4x3), a najveću pomoć je imao od Borne Katanovića (17, 2x3) i Tomislava Žulja (12)

Završnica utakmice kakva je u subotu odigrana u športskoj dvorani u Virju rijetko se događa i igrači je dožive jedanput ili ni jedanput u karijeri. A dogodilo se ovako.

Podravac je kod rezultata 92:92 imao 14 sekundi za zadnji napad, ali je izgubio loptu, a najbolji igrač utakmice, fantastični Stefan Zadravec (35, 3×3) je 1.10 sekundi do kraja na centru napravio osobnu i odmah se uhvatio za glavu jer je omogućio Romanu Čimburu (21, 2×3) da iz dva slobodna bacanja donese pobjedu svojoj ekipi.

Iz junaka utakmice, koji je uložio veliku energiju u cijeloj utakmici, za malo se pretvorio u tragičara. Prvo je pogodio, drugo je htio promašiti, da bi se vrijeme odmah aktiviralo, ali je i to ušlo u koš.

Bilo je tada 94:92 za goste. Trener Podravca Mirko Hrženjak je uzeo time-out da bi pokušao nešto reći svojim igračima i da bi Podravac izveo loptu s protivničke polovice terena.

Martin Vedriš (10) je dodao Julijanu Zadravcu (13, 3×3) koji je iz okreta, preko dvojice visokih igrača Zrinskog bacio loptu prema košu. Lopta je dugo putovala i ušla sa sirenom u koš. Završilo je 95:94. Junak utakmice Julijan je spasio brata Stefana da od najboljeg igrača ne postane tragičar ove utakmice. Video dramatičnog zadnjeg napada na utakmici pogledajte OVDJE.

A sam tijek utakmice bio je jednako uzbudljiv kao i završnica. Gosti su, predvođeni sjajnim Karlom Pandurom (19, 3×3), koji je zabijao i razigrao cijelu petorku (Alebić 16, 2×3, Dam 9, 1×3) u 13. minuti poveli 49:28.

Igrali su sjajno, u furioznom tempu, skoro bez promašaja. Domaćima do tada ništa nije polazilo za rukom. Ali, ne osvajaju se u Virju bodovi lako. Gosti kao da su razljutili do tada nemoćne Virovce, koji su uložili veliku energiju u pokušajima da preokrenu ritam i rezultat utakmice, da bi na kraju i uspjeli.

Već do poluvremena su domaći vodili, bilo je 49:48. U drugom poluvremenu su Vrbovčani ponovno poveli da bi 1.55 min do kraja Podravac došao do najveće prednosti (88:80). Vrbovčane je u drugom poluvremenu na životu tricama držao njihov u subotu ukupno najbolji igrač, dominantni centar Tomislav Garvanović (25, 3×3). Ne smijemo zaboraviti da su veliki doprinos pobjedi kod Podravca dali Paško Vrlika (25, 1×3), koji je odigrao do sada svoju najbolju utakmicu u bijelo-crvenom dresu, i kapetan Nikola Šestak (12). Sve u svemu fantastična utakmica, vrlo visokog ritma, nevjerojatno uzbudljiva, puna preokreta i s hičkokovskom zadnjom sekundom.

Konačni rezultat 94:65 ne pokazuje da je Vindija slomila Vedi tek u drugom poluvremenu. Do velikog odmora bilo je samo 39:37. Kod domaćih je briljirao Manuel Novak (31, 5×3), po 19 koševa su postigli Kruno Smontara (2×3) i Luka Prprović, a Domagoj Mihoković 11 (2×3). Kod gostiju su se istaknuli Ivan Jukić (27, 3×3) i Jan Zvonimir Vrdoljak (18, 1×3).

Radnik je dobio sve četiri četvrtine protiv Ivančice, ukupno, 87:72. Ivan Svoboda je predvodio svoju ekipu (23, 4×3), a najveću pomoć je imao od Borne Katanovića (17, 2×3) i Tomislava Žulja (12). Kod gostiju su bolji od ostalih bili Filip Rožman (23, 3×3) i Stjepan Herceg (15, 3×3).

Pomalo iznenađujuće, s 87:85, Virka je pobijedila Bjelovar, koji je do sada imao samo jedan poraz. Prvo ime utakmice bio je odlični Vatroslav Golub (35), Antonio Pavlović je dodao 17, Zvonimir Petrović 12, a Simon Matišić 10 koševa kod Virovitičana. Filip Tušek (34, 4×3) je bio prvo ime Bjelovarčana, a raspoložene suigrače imao je u Ivanu Stjepanoviću (21, 3×3) i Bruni Vrinjaninu (20, 1×3).

Međimurje je sigurno pobijedilo Labradu sa 75:55. Čakovčane je do pobjede predvodio Petar Glumac (29, 1×3), Domagoj Kuzmić je dodao 17 (1×3), a Ivan Golik 11 (3×3) koševa. Kod Zagrepčana su Franjo Palić 16 (2×3), Karlo Perić 12 (2×3) i Robert Rubin (11) bili bolji od ostalih.

Poslije šest odigranih kola Podravac i dalje drži vrh prvenstvene ljestvice, s pet pobjeda i jednim porazom. Po jedan poraz još imaju Vindija s četiri pobjede i Radnik s tri pobjede.