Četvrtak, 16. svibnja 2024.

Virovski Podravac ipak nije uspio doći do prve pobjede u kvalifikacijama za Prvu košarkašku ligu

Iako su bili vrlo blizu, košarkaši virovskog Podravca ni u svojoj četvrtoj utakmici u Ligi za popunu Prve lige nisu uspjeli doći do svoje prve pobjede. U izuzetno uzbudljivoj utakmici poraženi su na domaćem terenu od Pule rezultatom 87:83.

Od početka je bilo vidljivo da će to biti bespoštedna bitka u kojoj će se “mrtvi na kraju brojati”. Vrlo agresivni Puljani nisu domaćima dali da dišu. Odmah na početku ozlijeđen je Antonio Šoš, a u drugom poluvremenu nije mogao zaigrati ni Karlo Molnar. Za kratku klupu Virovaca bili su to veliki gubici. Prvu četvrtinu gosti su dobili 20:17, a na poluvrijeme otišli s prednošću od osam koševa.

Unatoč svim nastojanjima, ni u trećoj četvrtini bijelo-crveni nisu uspjeli popraviti rezultat. Prije završne četvrtine bilo je 65:55 za Pulu i u tim trenucima nitko u dvorani nije bijelo-crvenima davao skoro nikakve izglede za pobjedu. Ali, sve se promijenilo u idućih šest i pol minuta. Serijom trica Martina Vedriša i Stefana Zadravca domaći su došli do potpunog preokreta i poveli tri i pol minute prije kraja pet razlike. U tim trenucima dogodio se ključni trenutak utakmice, a to je bio izlazak iz igre kapetana Nikole Šestaka zbog pet osobnih greški. Puljani su preokrenuli rezultat, ali još nije bilo gotovo. Devet sekundi prije kraja Podravac je smanjio na 83:86 i odmah osvojio loptu, Julijan Zadravec je šutirao iz kuta za tri poena, ali nije uspio.

Potpuno zasluženu pobjedu Puljani su bučno proslavili u svlačionici. I dalje ostaju u utrci za Prvu ligu.

Podravac je imao samo dva izuzetno raspoložena igrača. To su Stefan Zadravec 38 (2×3) i Martin Vedriš 33 (4×3). Nikola Šestak je postigao 4, Julijan Zadravec 3 (1×3), Antonio Šoš 3, a Karlo Molnar 2 koša. Tomislav Benotić, Nikola Laić i Leonard Koščak nisu se upisali u strijelce, a Andrija Hrženjak, Leon Cestar, i Mihael Topočić nisu ulazili u igru.

Kod Puljana je Belina postigao 29 (4×3), Marić 23 (2×3), Šimac 10 (1×3), Ostojić 8, Mionni 6, Škarica 5, Škare 4 i Milivojević 2 koša.

U drugoj utakmici 5. kola Đakovo je u pobijedilo zagrebački Maksimir rezultatom 90:74. Slobodni su bili košarkaši Opus Puntamike iz Zadra.

Liga se igra dvokružno, ima 10 kola i ukupno 20 utakmica. Prvo i drugoplasirani klubovi ostvaruju plasman u Prvu ligu u sezoni 2024./2025.

1. OPUS PUNTAMIKA 4 4 0 341 : 296 45 8
2. ĐAKOVO 4 2 2 369 : 324 45 6
3. MAKSIMIR 4 2 2 319 : 331 -12 6
4. PULA 4 2 2 351 : 358 -7 6
5. PODRAVAC 4 0 4 305 : 376 -71 4