Utorak, 30. travnja 2024.

Slaven Belupo u Kranjčevićevoj remizirao s Hrvatskim dragovoljcem

Ostatak prvog poluvremena bio je za zaborav. Doduše, teško će svi koju su pratili utakmicu zaboraviti navijanje Dražena Keleminca na megafonu u Kranjčevićevoj ''Slaven Belupo ale ale ale''

Slaven Belupo je u petak gostovao kod Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj u utakmici 34. kola HT Prve lige.

Slavenov trener Zoran Zekić najavio je kako će ovo biti prilika za dokazivanje mlađim igračima, te je opet promiješao početnu postavu u kojoj su od prve minute krenuli Mlinarić, Hlevnjak, Crnac, Brković, Zvonarek…

Krenulo je loše za Farmaceute, Jurišić je probio lijevi bok, a Frigan je pobjegao Godi i iz blizine poentirao za 1:0. Prvotno je pomoć ni sudac podigao zastavicu, VAR je provjeravao situaciju, no zaleđa ipak nije bilo.

Ostatak prvog poluvremena bio je za zaborav. Doduše, teško će svi koju su pratili utakmicu zaboraviti navijanje Dražena Keleminca na megafonu u Kranjčevićevoj ”Slaven Belupo ale ale ale”.

Nije za zaborav bio sudački previd iz 42. minute. Karrica je rukom po licu udario Godu, ali nije dobio žuti karton. Zaradio ga je Goda zbog prigovora, a valja reći da bi Karrici to bio drugi žuti…

Arbër Hoxha
Arbër Hoxha izborio je kazneni udarac // Foto: NK Slaven Belupo

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Ivan Krstanović, koji je ubrzo stigao do svog 116. pogotka u 313. HNL nastupu.

Hoxha je ubacio s lijeve strane i u ruku pogodio Smolčića, a sudac Kulušić pokazao je na bijelu točku. Krstanović je sigurno pogodio za 1:1.

U 53. minuti udarac Zvonareka iz blizine blokirala je domaća obrana. U drugom dijelu Farmaceuti su izdominirali svog suparnika, a u završnih desetak minuta imali su i igrača više nakon zasluženog isključenja Karrice, koji je dobio drugi žuti zbog udaranja Božića rukom po licu.

Imali su u završnici velike prilike Krstanović i Božić, ali nisu pogodili. Ostalo je 1:1, svakome je pripao po bod.

U sljedećem kolu u Koprivnicu dolazi Rijeka.

Mario Marina

Mario Marina // Foto: NK Slaven BelupoHRVATSKI DRAGOVOLJAC – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)
ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 100. Sudac: Ante Kulušić (Šibenik).
HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-4-3): Šubarić – Smolčić, Markovina, Vulikić – Braut, Hodža, Galešić (od 46. Kukoč), Jurišić – Majstorović, Karrica, Frigan. TRENER: Dragan Tadić.
SLAVEN BELUPO (4-3-3): Sušak – Hlevnjak (od 67. Bosec), Božić, Soldo, Goda – Mlinarić (od 83. Bogojević), Marina, Brković (od 58. Laušić) – Zvonarek, Crnac (od 46. Krstanović), Hoxha (od 59. Zapata). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Frigan (3), 1:1 Krstanović (50-11 m),
CRVENI KARTON: Karrica (81 – drugi žuti; udaranje suparnika).

10. Hrv. dragovoljac 34 4 7 23 31 72 -41 19

PAROVI 34. KOLA: Hrvatski dragovoljac – Slaven Belupo 1:1, Gorica – Lokomotiva (subota, 17.00), Istra 1961 – Šibenik (subota, 19.05), Rijeka – Hajduk (nedjelja, 17.00), Dinamo – Osijek (nedjelja, 20.00).