Subota, 20. travnja 2024.

Borba za finale kupa: Križevci dočekuju Tehničar, Borac putuje u Ferdinandovac

Igra se samo jedna utakmica polufinala, a ako rezultat nakon 90 minuta bude neriješen pristupa se izvođenju penala

Mrvicu ubrzani sistem županijskog kupa u srijedu 26. svibnja će nam iznjedriti dva nova finalista. Igraju se polufinala u Križevcima i Ferdinandovcu, a sve kreće u 17.30 sati. U Križevcima će snage odmjeriti dva trećeligaša iz samog vrha Treće HNL Sjever, dvije momčadi koje se dobro poznaju i susret će naposljetku odlučiti detalji.

Križevački Radnik ugostit će Tehničar iz Cvetkovca, a zanimljivo je kako će već za vikend ove dvije momčadi igrati i prvenstveni susret. Tehničar tako lovi dugo željeno finale i naslov pobjednika kupa, dok su Križevčani slast pobjede osjetili prije nekoliko godina. U aktualnoj sezoni Križevčani nisu uspjeli pobijediti Tehničar, bilo je 1-1 u Križevcima i 2-1 u Cvetkovcu. No, kup je posebno natjecanje u kojem se svašta može dogoditi.

Svojevrsnu reprizu polufinala igrat će Ferdinandovac i Borac iz Imbriovca. Oni su polufinale igrali i prošle godine, također u Ferdinandovcu, te je domaćin nakon penala prošao u finale. Sad je situacija podosta slična, obje su momčadi u dobroj formi i vodeće su u svojim ligama, Ferdinandovac u Četvrtoj, Borac u Prvoj ŽNL.

Baš ove zime napadač Filip Škaro zamijenio je dres Ferdinandovca dresom Borca, a sada s novom ekipom dolazi kod bivših suigrača. Strijelac tri proljetna gola zasigurno će biti dodatno motiviran, kao i njegovi protivnici. Ferdinandovac plaća danak teškom ritmu i velik je broj igrača načet ozljedama, a neki će nedostajati i zbog privatnih obaveza.

Igra se samo jedna utakmica polufinala, a ako nakon 90 minuta bude neriješeno odmah se pristupa izvođenju jedanaesteraca. Datum finala odredit će se naknadno.