Srijeda, 24. travnja 2024.

Dinamo pobjedom protiv Hajduka proslavio novi naslov prvaka Hrvatske

Najvećim hrvatskih derbijem Dinama i Hajduka na Maksimiru završila je sezona u HT Prvoj ligi u kojoj je zagrebački klub obranio naslov prvaka.

Utakmica nije imala rezultatski značaja glede plasmana na ljestvici, ali prestiž je uvijek prisutan u ogledima Modrih i Bijelih.

Dinamo je došao u vodstvo u 53. minuti. Ivanušec je pogodio vratnicu, odbijenu loptu Moharrami je ubacio pred vrata gdje je Bruno Petković iz prve pogodio Hajdukovu mrežu.

Hajduk je izjednačio lijepim golom Marka Livaje na asistenciju Krovinovića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali tu nije bio kraj uzbudljivog derbija.

Ipak su Modri pogotkom Mislava Oršića na asistenciju Martina Baturine u 10. minuti nadoknade vratili vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Baturina nakon lijepe akcije u 12. minuti sudačkog dodatka.

Po završetku susreta Dinamo je dobio pehar za 23. naslov prvaka Hrvatske, dok Hajduk u četvrtak u Splitu igra finale Kupa s Rijekom.

Zanimljivo je da se na južnoj tribini maksimirskog stadiona nisu pojavili pripadnici Torcide, navodno zbog toga što im nije bilo dozvoljeno unijeti navijačke rekvizite.

Bad Blue Boysi su došli u velikom broju na sjever te su u drugom poluvremenu priredili veliku bakljadu zbog koje je utakmica bila prekinuta više od 10 minuta, što je i dovelo du poduže nadoknade.

Dinamo - Hajduk
Moharrami i Sahiti na derbiju Dinamo – Hajduk // Foto: Facebook HNK Hajduk Split

10. NK Hrvatski dragovoljac (Z) 36 4 7 25 31 75 -44 19

REZULTATI 36. KOLA: Istra 1961 – Slaven Belupo 3:1, Lokomotiva – Šibenik 2:1, Rijeka – Hrvatski dragovoljac 1:0, Gorica – Osijek 1:1, Dinamo – Hajduk 3:1.