Nagrada “Veliko srce koprivničkog djeteta” u sklopu projekta “Najdječje djelo” u organizaciji Dječjeg gradskog vijeća Grada Koprivnice i Društva Naša djeca Koprivnica dodijeljena je četvrtak u koprivničkom Domoljubu.
Projekt je usmjeren na promicanje dječje humanosti, solidarnosti i empatije, a nagradu je ove godine osvojio Emanuel Posavec, učenik Osnovne škole Podolice, zbog nesebičnog pomaganja prijatelju.

Uvodno su se okupljenima obratile dječja gradonačelnica Rafaela Dotov i predsjednica Društva Naša djeca Koprivnica Jadranka Lakuš koja je istaknula ponos što projekt traje već 10 godina.

Potpredsjednik Hrvatskog sabora i gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić istaknuo je važnost poticanja djece na međusobno pomaganje, razumijevanje i zajedništvo od najranije dobi, dok je koprivničko-križevački župan Tomislav Golubić naglasio kako Županija kontinuirano podržava projekte koji djecu potiču na empatiju, solidarnost i aktivno sudjelovanje u društvu.
– Priznanje ‘Veliko srce koprivničkog djeteta’ nije samo nagrada za pojedinačno dobro djelo, već i snažna poruka koliko su dobrota, plemenitost i briga za druge važni za cijelu zajednicu – poručio je Golubić.
Uz Jadranku Lakuš i Rafaelu Dotov, nagradu i priznanja nominiranima uručivala je i zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž.
Foto: Koprivničko-križevačka županija
Više fotografija možete pogledati OVDJE.























