Srijeda, 1. svibnja 2024.

DRUGA ŽNL Nova sezona započela lokalnim derbijem Sokola i Reke

U nedjelju se igra preostalih šest utakmica 1. kola

U subotu je lopta krenula s centra i u Drugoj nogometnoj ligi Koprivničko-križevačke županije.

U lokalnom derbiju Sokola i Reke u Sokolovcu bolje su se snašli gosti, koji su prošle sezone igrali Treću ŽNL.

Domaćin je poveo preko Luke Dološčaka u 17. minuti, no u nastavku je uslijedio preokret.

Prvo je Paolo Coi u 57. minuti zabio za 1:1, potom je Reka preokrenula autogolom Dominika Zeke, da bi konačnih 1:3 postavio Marko Vrdoljak u 88. minuti.

”Odlično smo otvorili sezonu u višem rangu natjecanja sigurnom pobjedom u susjednom derbiju rezultatom 1:3. Naši momci su se stoički izborili sa svim pritiskom koji je na njima bio, a to je sam ulazak u viši rang natjecanja i pritisak susjednog derbiju u kojem smo u prijateljskim okolnostima prošli vikend nadigrani. Svaka čast dečkima, proslavite to, zaslužili ste, ali već se okrećemo sljedećem vikendu gdje dočekujemo Gornju Rijeku na domaćem terenu. Nadamo se da je ovo samo početak niza ovakvih rezultata”, stoji u objavi na Facebook stranici NK Reke.

U nedjelju se igra preostalih šest utakmica 1. kola.