Nedjelja, 28. travnja 2024.

Đurđevački šahisti odlični na turniru u Novom Virju

Za ukupan poredak ekipa zbrajali se bodovi najuspješnija tri natjecatelja na oba turnira što je đurđevačkim kadetima donijelo ekipno treće mjesto

Devet članova đurđevačkog Šahovskog kluba Picok nastupilo je u subotu na turniru ‘Josipovo 2024.’ u Novom Virju.

U zadnje kolo A-turnira ušlo je petero natjecatelja s istim brojem bodova, no na kraju ga je osvojio Gabriel Kapitanić.

Također, Gabriel je osvojio i zlatnu medalju do 15 godina.

Šahovski turnir u Novom Virju / Gabriel Kapitanić (desno)

Viktor Gašparec je osvojio drugo mjesto u kategoriji do 11 godina, a još je nastupio i Matija Mihočka.

Na B-turniru su najuspješniji bili Arijan Marković i Mia Marijan.

Arijan je u kategoriji do 12 godina osvojio drugo mjesto, dok je Mia u kategoriji do 14 godina osvojila treće mjesto.

Šahovski turnir u Novom Virju / Mia Marijan

Još su nastupili i Tedi Turković, Leonardo Gašpari, Rubi Tereza Roštan te Petar Legradi.

“Za ukupan poredak ekipa zbrajali se bodovi najuspješnija tri natjecatelja na oba turnira što je našim kadetima donijelo ekipno treće mjesto”, poručili su iz Šahovskog kluba Picok.