Đurđevački šahisti iznimno uspješni na turniru u Koprivnici

Protekli je vikend bio iznimno uspješan za članove đurđevačkog Šahovskog kluba Picok.

Naime, sudjelovali su na turniru ‘Šah uz školu po modelu Garryja Kasparova 2024.’, a koji je održan u dvorani Srednje škole u Koprivnici.

Turnir je okupio 150 natjecateljica i natjecatelja koji igraju šah u osnovnim i srednjim školama Koprivničko-križevačke županije.

Šahovski turnir u Koprivnici

Učenici đurđevačke Strukovne škole osvojili su drugo mjesto, dok su šahistice i šahisti iz Osnovne škole Đurđevac trećeplasirani.

“Zadovoljan sam nastupom naših šahista. Šahisti naših škola dobro su se plasirali, a imali smo uspjeha i u pojedinačnim nastupima. Natjecatelji su bili raspoređeni u šest dobnih skupina, a ŠK Picok se u Đurđevac vratio s pet osvojih medalja”, rekao je Nikola Mihočka, predsjednik Šahovskog kluba Picok i predsjednik Šahovskog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Članica ŠK-a Picok Mia Marijan osvojila je prvo mjesto u kategoriji U13, a Franka Širec treće mjesto u kategoriji U11.

U kategoriji U11 Gabriel Širec osvojio je drugo mjesto, a Gabriel Kapitanić treće. Također, treće mjesto u kategoriji U15 osvojio je Matija Mihočka.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.