EURO Hrvatske rukometašice odličnom obranom srušile Mađarsku, briljirale Pijević i Blažević

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u nedjelju je u Ljubljani odigrala i drugu utakmicu na Europskom prvenstvu.

Nakon uvjerljivog poraza od Norveške na početku natjecanja u skupini, ‘Kraljice šoka’ očekivale su bolje izdanje u utakmici koja je po svemu bila ključna za ambicije reprezentacije koja na ovom prvenstvu brani broncu osvojenu u Danskoj 2020. godine.

Naše su rukometašice odigrale odličnu utakmicu, u samom početku ostavile su Mađarsku bez pogotka na 12 minuta, da bi na poluvremenu imale vodstvo od 10:7.

Tea Pijević, hrvatska rukometna vratarka
Tea Pijević, hrvatska rukometna vratarka // Foto: HRS

U nastavku je Hrvatska čvrstom obranom uspjela iskontrolirati utakmicu i zadržati vodstvo, a najzaslužnija za važnu pobjedu bila je sjajna golmanica Tea Pijević s 14 velikih obrana (47 %).

U napadu je najbolja bila Valentina Blažević s devet golova i osam asistenija.

Završilo je 21:18, a Pijević je na isteku vremena obranila i sedmerac.

Hrvatska je ovom pobjedom osvojila važne bodove te bi joj pobjeda protiv Švicarske donijela veliki kapital u drugom krugu turnira.