Subota, 20. travnja 2024.

Europska liga: Ni raspoložena Lucija Bešen nije uspjela pomoći Podravki u Danskoj

U nedjelju je odigrana utakmica 3. kola Europske lige u kojoj je Podravka Vegeta gostovala kod danskog Nykøbinga.

Koprivničke rukometašice su u prva dva kola upisale dva poraza protiv Sole i Debrecena, a s istim suparnicama izgubile su i Dankinje, pa je ovaj ogled za obje ekipe bio presudan kad je u pitanju nada za plasmanom u četvrtfinale.

Nije Podravka baš najbolje otvorila utakmicu, Nykøbing je u 14. minuti imao vodstvo od 9:5. Obrana nije bila dovoljno agresivna, a prostora za poboljšanja bilo je i u napadu.

Sreća je bila što je Lucija Bešen bila raspoložena, obranila je u prvom poluvremenu pet udaraca i presjekla još tri kontre, te ostavila Podravku u igri unatoč tehničkih pogreškama i promašenim zicerima.

Propustile su gošće u završnici prvog dijela nekoliko prilika za povratak na -1, ali nisu uspjele te su na odmor otišle sa zaostatkom od dva pogotka.

Početak nastavka nije donio ništa dobrog hrvatskim doprvakinjama, domaća ekipa je u 42. minuti otišla na 18:13.

Previše propusna obrana i nedostatak kreacije u napadu odveli su Babićevu ekipu u novi problem, iako Nykøbing nije djelovao nezaustavljivo, već je vješto koristio tranziciju i pogreške suparnika.

Dojam je da su podravkašice opet suparniku dijelile previše poklona, kao i u prva dva europska kola.

– Mirnije u napadu, pusti loptu. Opet smo stali mentalno – govorio je Babić svojim igračicama na minuti odmora.

Uspjela se Podravka vratiti na 19:17 u 46. minuti, a nakon još jedne sjajne obrane Bešen u 54. minuti Šimara je zabila za 23:21.

Ostala je tako hrvatska ekipa u igri, uslijedila je nova obrana Bešen i gol Stelmah za 23:22. Bardrum s crte zabija za novih +2, pa Larissa Kalaus gubi loptu u napadu 7 na 6, i Dankinje pogađaju praznu mrežu za 25:22.

U još jednom napadu 7 na 6 Koprivničanke opet gube loptu i tada je postalo jasno da će pozitivan rezultat u Danskoj ostati samo želja.

‘Nudio’ se Nykøbing, ali Podravka to nije znala iskoristiti, nije uspjela produljiti razdoblja dobre igre kojih je bilo. S druge strane, usudili bismo se reći da je ovo bila najbolja Podravkina predstava u Europskoj ligi ove sezone.

Ovim rezultatom Podravka se praktički oprostila od izgleda za plasman u četvrtfinale, no u klubu će vjerojatno biti zadovoljni ako se i u preostale tri utakmice u skupini ostvari željeni napredak u igri. A ne bi bilo loše osvojiti i poneki bod…

Danas u 18 sati drugu utakmicu 3. kola skupine C igraju Sola i Debrecen.

Europska liga nastavlja se za dva tjedna, kad se Podravka i Nykobing sastaju u Koprivnici. Taj je susret na rasporedu 5. veljače u 14 sati.

NYKOBING – PODRAVKA VEGETA 28:23 (12:10)
NAESTVED
– Arena Naestved. Gledatelja 1600. Suci: Rickard Cambro i Jasmin Kliko (Švedska). Delegat: Denis Reibel (Francuska).
NYKOBING: Egestorp (12), Greve; S. Nielsen 2, A. Nielsen 5, Jorgensen, Axner, Mikkelsen 2, Flader 5, Madsen 2, Svele 4, Halilcevic 1, Olsen, Sajka 1(1), Bardrum 2, Van der Vliet, Kristiansen 4. TRENER: Jakob Larsen.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (11); Zadravec 1, Turk 1, Stelmah 3, Popović, Guskić 1, Franušić, L. Kalaus 8(3), Šenvald 1, D. Kalaus 2, Mrđen, Vuljak, Barišić 2, Šimara 3, Pandža 1. TRENER: Željko Babić.
SEDMERCI: Nykobing 1(1), Podravka Vegeta 5(4).
ISKLJUČENJA: Nykobing 6 min. (Madsen 2+2, Van der Vliet), Podravka Vegeta 8 min. (L. Kalaus 2+2, Popović, Stelmah).
IGRAČICA UTAKMICE: Amalie Wulff Nielsen.