Subota, 20. travnja 2024.

Europska liga: Podravka Vegeta bez izgleda u Stavangeru

Rukometašice Podravke Vegete u nedjelju su u Norveškoj odigrale utakmicu 1. kola C skupine Europske lige s domaćom Solom.

Susret je odigran u Stavangeru gdje Sola igra Europu, a neće ga po dobrom pamtiti koprivnička ekipa koja je potonuće iz prvog poluvremena na kraju platila uvodnim porazom.

Mladi Podravkin sastav solidno je otvorio utakmicu, ali je oko 20. minute upao u ‘crnu rupu’ koja je završila s -9 na poluvremenu.

Bila je to posljedica pogrešaka u napadu i loše igre u obrani, dok je domaća ekipa pokazala da nije slučajno igrala u četvrtfinalu Europske lige prošle sezone.

Odigrale su Koprivničanke bolje i koncentriranije u drugom poluvremenu i pokazale da imaju europski potencijal, no svaka se pogreška na ovoj razini skupo plaća.

Završilo je 35:29, moglo je biti i gore. Kod Podravke je sa šest golova najefikasnija bila Ana Pandža, a pet je zabila Andrea Šimara.

U drugom susretu skupine C odigranom u subotu mađarski DVSC Schaeffler (Debrecen) svladao je danski Nykobing rezultatom 28:27.

U 2. kolu Podravka Vegeta u nedjelju, 15. siječnja u Koprivnici u 16 sati dočekuje Debrecen, dok se u subotu u istom terminu sastaju Nykobing i Sola.