Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Europska liga: Podravka Vegeta posrnula u nastavku protiv jakih Norvežanki

Zaigrala je Podravka pod novim trenerom Pranjićem s jednim novim poletom, kao da su igračice željele pokazati da sve ovo dosad nije bio njihov maksimum

Rukometašice Podravke Vegete u nedjelju su ugostile norvešku Solu u utakmici 5. kola C skupine Europske lige.

Bio je to prvi nastup hrvatskih doprvakinja nakon promjene na klupi. Željko Babić podnio je ostavku nakon senzacionalnog poraza od Dugog Sela ’55 u Koprivnici, a njegovu je poziciju preuzeo dosadašnji pomoćni trener Antonio Pranjić.

I odmah se vidjelo da je to jedan novi pristup, zaigrala je Podravka s jednim novim poletom, kao da su igračice željele pokazati da sve ovo dosad nije bio njihov maksimum.

Doista i nije, mnogi su vjerovali da mogu bolje, a to su i pokazale u prvom poluvremenu protiv Norvežanki kojima u prvoj utakmici nisu bile ni blizu.

Sad su nakon 30 minuta imale vodstvo od dva pogotka razlike (12:10), uz vrlo dobru igru i dobru podršku gledatelja koji su se okupili čak u većem broju nego protiv Nykobinga tjedan ranije.

Početkom nastavka uspjela je Sola preokrenuti rezultat, najviše zahvaljujući odlično raspoloženoj vratarki Rinki Duijndam. U 49. minuti gošće su povele 18:21, Podravkin je napad malo zastao, a to su suparnice spremno dočekale i iskoristile.

Nisu se Koprivničanke do kraja uspjele vratiti i izboriti pozitivan rezultat, no ostavile su u ovoj utakmici dosad najbolji dojam kad su u pitanju europski nastupi. Visokom porazu unatoč…

Jasno je da se sve ono što nije bilo dobro ne može ispraviti preko noći, potrebno je za to puno rada i strpljenja.

Bolje od ostalih kod Podravke su u ovoj utakmici bile vratarka Antonia Tucaković i Tina Barišić.

U posljednjem, 6. kolu skupine Podravka će u subotu gostovati kod Debrecena u Mađarskoj.

PODRAVKA VEGETA – SOLA 23:31 (12:10)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 1.400. Suci: Titouan Picard i Pierre Vauchez (Francuska). Delegatkinja: Ilona Tordai (Mađarska).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (5), Bešen (1); Zadravec, Turk, Vuković, Stelmah 1, Popović, Guskić 1, Franušić 1, L. Kalaus 2(1), Šenvald 1, D. Kalaus 3, Mrđen, Barišić 10(8), Šimara 3, Pandža 1. TRENER: Antonio Pranjić.
SOLA: Froland, Duijndam (14); Berland 1, Eiken, Wolff 1, Haugseng 1, Kristiansen 6(5), Wiik 4, Magnussen 5, Knutsen 4, Rushfeldt 7, Barka, Qorraj, Gravdal 1(1), Holgersen 1. TRENER: Steffen Stormo Stegavik.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 9(9), Sola 6(6).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (L. Kalaus 2+2, D. Kalaus, Guskić), Sola 6 min. (Barka 2+2, Knutsen).