FOTO Đurđevčani nanizali pet pobjeda: mogu li ugroziti Kunovčane na vrhu Prve ŽNL?

Momčad Zvonka Lipovca odlično je posložena, ima izuzetno kvalitetne mlade i poletne igrače o kojima će se još puno toga čuti, a ima i inozemni štih s Ukrajincima i Brazilcima, koji igri daju još posebniju notu...

Nakon domaćeg poraza od Panonije iz Peteranca (4:1) u 10. kolu Prve ŽNL koprivničko-križevačke, igranom 22. listopada, nogometaši Graničara iz Đurđevca nanizali su pet prvenstvenih pobjeda. Tri u finišu jesenskog dijela sezone, i to u gostima kod Tomislava Radnika u Svetom Ivanu Žabnu s 2:0, doma protiv Kalinovca s 3:1 i u Starigradu s 3:0, te dvije na početku drugog dijela sezone.

Nakon minimalne pobjede u prošlom kolu protiv Drave u Novigradu Podravskom, Đurđevčani su u subotu slavili na domaćem terenu i protiv Sloge iz Koprivničkog Ivanca. Završilo je 3:2.

Teže nego što su to njihovi navijači očekivali, Graničar je u odličnoj utakmici svladao čvrstu momčad Sloge. Gosti predvođeni vrhunskim nogometnim znalcem Marijo Racem dobro su parirali rastrčanim Picokima koji su dominirali, no nisu uspjeli u potpunosti slomiti Slogu.

Gol gostiju načeo je Dos Santos Mariano Vinicius Gustavo u 33. minuti nakon ubačaja. S nekih 12 metara iskosa s desne strane preciznim udarcem gađa bliži kut Matije Vrabelja i pogađa.

Iako su Picoki imali još nekoliko prilika, to je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu slična priča, Đurđevčani dominiraju, no bez realizacije. I onda u 60. minuti slijedi kazna. Prvi ubačaj u šesnaesterac Picoka odličan Mario Rac iz gužve pretvara u izjednačenje. Tada u prvi plan uskače Anatoliy Snozyk Tolja koji u 65. minuti iz ubačaja sa strane prizemnu loptu glavom posprema za novo vodstvo Graničara.

Samo minutu kasnije Sloga opet poravnava rezultat krasnim volejom Filipa Župetića s vrha šesnaesterca. Konačan rezultat u 78. minuti postavlja raspoloženi Tolja koji nakon ubačaja s desne strane na osam metara para mrežu silovitim udarcem pod prečku. Inače, mladom Ukrajincu u redovima Graničara to je već 19. pogodak ove sezone i s razlogom je prvi strijelac lige.

Picoki su ipak zadovoljno nakon utakmice u Ziceru ispili novo Graničarovo pivo.

Sljedeće kolo Graničar gostuje u Đelekovcu, dok će Sloga ugostiti Močile. Ako Picoki nastave s ovako dobrim rezultatima, ne bi nas začudilo da se do kraja prvenstva uključe i u borbu za sam vrh ljestvice. Momčad Zvonka Lipovca odlično je posložena, ima izuzetno kvalitetne mlade i poletne igrače o kojima će se još puno toga čuti, a ima i inozemni štih s Ukrajincima i Brazilcima, koji igri daju još posebniju notu. A ako svemu tome dodamo i odlične uvjete i predivan stadion u Đurđevcu, u gradu Picoka priča se zaista lijepa priča kojoj je ‘samo nebo granica’.