FOTO Miklinovec upisao važne bodove protiv Osvita, Đurđevčani svladali Ivančane u golijadi

U nedjelju se igraju sve preostale utakmice 15. kola Prve ŽNL

U subotu su odigrane dvije utakmice 15. kola u Prvoj ŽNL koprivničko-križevačkoj.

Miklinovec je kod kuće tražio bodove spasa za bijeg s dna ljestvice protiv Osvita iz Đelekovca, dok je Graničar u Đurđevcu lovio nove bodove protiv Sloge iz Koprivničkog Ivanca za dodatno primicanje samom vrhu ljestvice.

Momčad Gorana Ogrizovića na poluvrijeme je otišla s minimalnim vodstvom, a strijelac za Miklinovec s bijele točke bio je Mate Milas. Igrala se tada 23. minuta. U nastavku susreta, u 70. minuti, izjednačio je za goste Patrik Lopatnik, ali je pobjedu domaćinu u finišu susreta, u 83. minuti, donio ponovno Mate Milas s 11 metara. Za start na Denisu Mauroviću u šesnaestercu gostujući stoper Igor Topalović pritom je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, iako gosti tvrde da on nije uopće bio u kontaktu s Maurovićem. Osvit je nakon utakmice negodovao zbog dosuđenih jedanaesteraca.

Đurđevčani su također vodili nakon prvih 45 minuta igre, a do kraja utakmice palo je još četiri pogotka, po dva na svakoj strani. Graničar je slavio s 3:2.

Poveo je Graničar u 33. minuti, a strijelac je bio Dos Santos Mariano Vinicius Gustavo. Mario Rac je izjednačio u 60. minuti, ali pet minuta kasnije Anatoliy Snozyk vraća momčad Zvonka Lipovca u novo vodstvo. Sloga se u 66. minuti igre vraća u susret golom Filipa Župetića, no prvi strijelac lige Anatoliy Snozyk donosi pobjedu domaćinu u 78. minuti. To mu je bio već 19. gol ove sezone.

U nedjelju, pak, Močile dočekuju novigradsku Dravu, Tomislav Radnik u Svetom Ivanu Žabnu igra sa Sigećanima, Panonija u Peterancu dočekuje Kalinovac, Lipa će u Hlebinama ugostiti Tomislav iz Drnja, dok će vodeće Bratstvo na umjetnom travnjaku koprivničkog stadiona ugostiti Starigrad. Sve utakmice počinju u 15 sati.