PRVA ŽNL Močile preokretom do slavlja u Starigradu, Bratstvo sigurno kroz Kalinovac

Subotnjim utakmicama u Starigradu i Kalinovcu nastavljena je prvenstvena sezona u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi.

Koprivnički derbi odigran je u Starigradu, gdje su se susreli Starigrad i Močile. Gosti su preokretom u drugom poluvremenu stigli do vrijedna tri boda.

Poveo je domaćin pogotkom Slobođanca u samom početku utakmice, a potom je Belaj igrao rukom u kaznenom prostoru gostiju, no Starigrad nije uspio povećati prednost s bijele točke.

Starigrad je u prvom poluvremenu bio bolji, igrači Močila previše su griješili. Međutim, sve se promijenilo u nastavku.

Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu Švagelj je nakon kornera izjednačio rezultat, da bi močilski ‘sin vjetra’ Igor Čani u 75. minuti pogodio za 1:2.

Vodeće Bratstvo gostovalo je u Kalinovcu te je opravdalo status favorita. Kunovčani su slavili rezultatom 3:1 te tako barem privremeno povećali prednost u odnosu na drugoplasiranu Panoniju na osam bodova.

U nedjelju prijepodne u Đelekovcu igraju Osvit i Lipa, dok su preostale utakmice 14. kola na rasporedu u nedjelju od 15 sati.