Četvrtak, 2. svibnja 2024.

FOTO Favoriti nastavili pobjeđivati na košarkaškom sjeveru

U trećem kolu Druge košarkaške lige Sjever svih pet neporaženih ekipa nastavilo je s pobjedama.

Podravac je u susret s Mladosti ušao vrlo ozbiljno i u prvoj četvrtini (24:9) održao pravu “malu školu košarke” susjedima iz Đurđevca, tek toliko da se zna tko je drugoligaški, a tko trećeligaški prvak.

Do uvjerljive pobjede Virovce su predvodili Vedriš 24 (1×3) i S. Zadravec 22 (2×3), a ovoga puta su im se pridružili jednako odlični Šoš 17 (1×3) i Balatinec 14 (2×3). Raspoloženi Gregar-Hrženjak i Balaško (po 16 koševa) na drugoj strani nisu bili dovoljni da pruže ozbiljniji otpor virovskim bijelo-crvenima.

Radnik je lako dobio Bjelovar sa 112:73. Razigrani Križevčani su značajnu prednost ostvarili već u prvoj četvrtini (34:20), da bi je do kraja samo povećavali. Bilo je puno raspoloženih igrača kod domaćina od kojih čak šest dvoznamenkastih: Svoboda 20 (6×3), Bolčić 15 (2×3), Brkić 14, Matoić 13 (1×3), Šašek i Žulj po 12. Kod Bjelovarčana su raspoloženiji od ostalih bili Tušek (23, 3×3) i Vrinjanin (20).

Koprivnica je odigrala do sada najbolju utakmicu, ali je to bilo dovoljno samo za častan poraz protiv Virke, bilo je 71:82. Kod domaćih su braća Domagoj (1×3) i Robert (5×3) Mihoković postigli po 19, Hrženjak 15, a Gerić 12 koševa. Kod Virke je Fuis postigao 24 (2×3), Pažin 17 (1×3), a Vučak (3×3) i Pavlović po 13 koševa. Ovo je prva ovosezonska pobjeda Virovitičana, dok će na nju Koprivničanci još pričekati.

U zagorskom derbiju Varaždin je u Ivancu bio spretniji od Ivančice i pobijedio sa 71:66. Za pobjedu Varaždinaca su zaslužniji od ostalih bili Čevra (18, 1×3), Majdak (17), Smontara (15, 2×3) i Štambuk (11 2×3), dok su kod Ivančice najraspoloženiji bili S. Herceg 21 (1×3), D. Herceg 13 (3×3) i Rožman 11 koševa.

U susretu Međimurja i Petra Zrinskog bilo je 88:72, Čakovčani su došli do svoje treće pobjede, a Vrbovčani su i dalje bez pobjede. Međimurce su do pobjede predvodili Kuzmić (23, 2×3) i Glumac (21, 1×3), a kod Vrbovčana su Pandur (21, 3×3) i Čimbur (20, 2×3) bili raspoloženiji od ostalih.

Furiozni Vedi je već do poluvremena (50:18) odlučio pobjednika protiv Labrade, bilo je 95:55. Najefikasniji igrač u ovom kolu bio je sjajni Jukić s 40 koševa, uz čak 10 pogođenih trica. Vrlo dobri su kod Bjelovarčana bili i Šobak (1×3), Jurički (2×3) i Rajšić (1×3) s po 13 postignutih koševa. Kod Zagrepčana je Bašić postigao 13 (3×3), a Strunjak (1×3), Crnošija (3×3) i Petrović (1×3) po 11 koševa.

Poslije trećeg kola prošle sezone više nije bilo neporaženih ekipa, a ove sezone ih je čak pet (Radnik, Vedi, Varaždin, Podravac i Međimurje) neporaženo.