Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO Lima donio sva tri boda Slavenu Belupu protiv Rijeke

Nakon nesretnog poraza na Maksimiru od Dinama u posljednjim trenucima utakmice rezultatom 3:2, nogometaši Slavena Belupa ugostili su u nedjelju Rijeku i pobijedili minimalnim rezultatom. Strijelac je bio Lima.

U Koprivnici se utakmica konačno igrala uz publiku, ali uz pridržavanje određenih mjera. Okupilo se 750 gledatelja, samo 10 manje od dozvoljenog, od čega 50-ak pripadnika Armade.

Dinamično je krenuo susret, i jedna i druga momčad otvoreno je ušla u utakmicu. Prilika je bilo na obje strane.

Zanimljiv detalj dogodio se u 5. minuti kada je nakon “duela” domaćeg vratara Ježine i Rijekinog veznjaka Andrijaševića sudac Marko Matoc pokazao na bijelu točku.

Ipak, nakon konzultacija s VAR sucima i nakon što je sam pogledao snimku, Matoc je promijenio odluku i pokazao na korner.

Slaven Belupo poveo je u 29. minuti. Brazilac Mateus Lima bio je strijelac nakon što ga je u šesnaestercu odlično pronašao Goda.

Mogao je Lima poentirati i minutu ranije, ali je njegov udarac nakon sjajnog proigravanja Lulića još bolje nogom obranio Pandur.

Brazilac Lima u 35. minuti izgubio je loptu na sredini terena i to je umalo bilo izjednačenje. Iz daljine je odapeo Rijekin branič Escoval, sjajno je obranio Ježina, a odbijenu loptu neshvatljivo je promašio isti igrač.

U 38. minuti u odličnoj poziciji našao se Andrijašević, ali vratar Ježina ponovno je sjajno reagirao. Ježina je u 42. minuti sjajno obranio i udarac Čolaka.

U 45. minuti Rijeka je postigla gol, ali je poništen zbog zaleđa dvaju gostujućih igrača.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Jeffren je pucao iz daljine, ali vratar Pandur bio je spreman.

U nastavak utakmice Rijeka je ušla s ciljem da se što prije pogotkom vrati u igru, ali najbolji priliku imao je domaći napadač Lima u 53. minuti. Pucao je s ruba šesnaesterca, ali preko gola.

U 60. minuti zaprijetila je Rijeka. Pucao je iz daljine Lončar, a lopta je od nekog u obrani Slavena otišla u korner. Iz kornera kojeg je izveo Lončar opasan je glavom bio Andrijašević, ali je Ježina bio na mjestu.

U 70. minuti ispala je obrana Slavena, Čolak je bio u sjajnoj poziciji, ali Ježina je ponovno odličan.

Četiri minute kasnije zaprijetio je za domaćina nakon polukontre Glavčić, no puca preko gola.

Igralo se otvoreno, lijepa utakmica, ali s puno nervoze i kartona.

Rijeka je napravila svih pet izmjena, pokušavala je doći do izjednačenja, ali su Farmaceuti dobro stajali na terenu.

U 85. minuti domaća publika tražila je prekršaj i karton zbog Escovalova navodna prekršaja na Krstanoviću, no Matoc nije ništa svirao.

Ubacio je u posljednjih pet minuta trener Stipić u obranu Međimorca, odlučio je pojačati defenzivni dio igre. Isplatilo se.

Slaven Belupo pobijedio je prvi puta nakon korona stanke.