Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Počelo U19 Svjetsko rukometno prvenstvo, Koprivnica jedan od gradova domaćina

Natjecanje u Koprivnici otvorili su branitelji naslova Egipat i Japan

Koprivnica je uz Varaždin, Rijeku i Opatiju domaćin još jedne velike sportske manifestacije, 10. Svjetskog rukometnog prvenstva za mlađe juniore, koje se po prvi puta igra po novom formatu. Na natjecanju sudjeluju 32 reprezentacije.

Prvom danu natjecanja, u sportskoj dvorani Josip Samaržija-Bepo, uime Grada Koprivnice prisustvovao je predsjednik Gradskog vijeća grada Koprivnice Ivan Pal, uz kojeg su bili i predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza Tomislav Grahovac, generalna direktorica IHF-a Amal Khalifa i poseban gost, predsjednik IHF-a Hasan Moustafa.

U19 Svjetsko rukometno prvenstvo u Koprivnici

Natjecanje u Koprivnici otvorili su branitelji naslova Egipat i Japan. I može se slobodno reći da je to bio jedan od najljepših susreta prvoga dana. Japan se pokazao kao tvrd orah. Egipat je morao uložiti maksimalnu snagu da upiše prve bodove. Na poluvremenu je bilo 21:16, a na kraju 40:32. Ukupno 11 obrana imala su dva vratara Egipta. Sa šest pogodaka najbolji strijelac bio je Mohamed Elsayed. Dva pogotka više postigao je najbolji Japanac Koatro Tochibana.

Jedan od najizjednačenijih susreta prvoga dana Svjetskog prvenstva odigrali su Island i Češka. Islanđani su bolje ušli u susret i poveli 3:1. I čuvali su tu ili prednost od tri pogotka do sredine prvog poluvremena. Onda je proigrala Češka. U drugoj četvrtini susreta napravili su niz od 6:2 i na poluvremenu vodili 12:10. Island se opet vraća u svoj fini ritam kakav su imali na početku susreta. U 38. minuti ponovno preuzimaju vodstvo i čuvaju ga do 53. minute. Zahvaljujući sjajnom Davidu Flajsaru (šest pogodaka), Češka je završnicu susreta odigrala na najvišem mogućem nivou i na kraju slavila 29:27. Pogotke odluke zabila je u posljednjoj minuti. Kod razočaranog Islanda tri igrača s po tri pogotka – Thor Reynir Stefansson, Jorgen Hans Olafsson i Elmar Erlingsson.

Španjolska je dugo lomila otpor Brazila. Prvih 8. minuta bili su čak i u zaostatku pogodak ili dva. Na poluvremenu su imali samo pogodak prednosti (18:17). Dobrom trećom četvrtinom napokon su počeli pronalaziti slabe strane Brazila i stvarati malo ozbiljniju prednost. U 45. minuti tako su imali 28:22. Brazil se malo pogubio u samoj završnici i na kraju doživio poraz od devet razlike 38:29. Alberto Molina Delgado bio je prvi španjolski strijelac, a na drugoj strani Mikael Lopes Candido i Lucas Gabriel Silva.

Bahrein je pobijedio Južnu Koreju 32: 28 i potvrdio da i u mlađim kategorijama napreduje velikim koracima, a ne samo među seniorima. Cijelo prvo poluvrijeme igralo se pogodak za pogodak. Stoga je na predahu bilo minimalnih 14:13 za Bahrein. Otpor upornih Korejaca slomljen je tek u zadnjih pet minuta. Sa sedam pogodaka Jinhyok Moon najbolji kod Koreje. U redovima pobjednika prvo ime Jaffar Farsan s devet pogodaka.

Cijelu fotogaleriju možete pogledati OVDJE.

Tekst: Grad Koprivnica i HRS