Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo izgubio u Šibeniku, domaćin kaznio slabo prvo poluvrijeme Farmaceuta

Nogometaši Slavena Belupa danas su gostovali kod Šibenika na Šubićevcu u utakmici 31. kola HT Prve lige.

Obje momčadi ovaj su ogled dočekale u seriji od pet utakmica bez pobjede, s tim što je Šibenik bio u nizu od pet poraza, dok je Slaven imao četiri poraza i remi.

Nije Slavenova obrana bila na visini zadatka u prvom poluvremenu. U dva navrata iskoristili su to igrači Šibenika, prošli su po desnoj strani i onda sa sredine poentirali.

Domaće je u vodstvo doveo mladi Vidović u 15. minuti, potom je Delić u 37. povisio na 2:0.

Moglo je biti i 3:0, ali je Grezda u 43. minuti uzdrmao gredu.

Bolje je gostujuća momčad zaigrala u nastavku, ali nije uspjela doći do pozitivnog rezultata.

Rogić je u 53. minuti obranio kazneni udarac Krstanoviću, potom je istom igraču obranio još jedan udarac iz igre.

Veliki pritisak Slavena urodio je plodom u 65. minuti kad je Ante Crnac poentirao na asistenciju Hoxhe.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Šibenik je pobijedio i prekinuo seriju poraza, dok je Slaven i dalje u negativnom nizu…

U preostalim utakmicama 31. kola danas se sastaju Osijek – Hrvatski dragovoljac (17.05) i Lokomotiva – Rijeka (19.10).

U sljedećem kolu Slaven Belupo će ugostiti splitski Hajduk. Taj je susret na rasporedu u nedjelju, 24. travnja u 17 sati.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 2:1 (2:0)
ŠIBENIK – Šubićevac. Gledatelja 500. Sudac: Kolarić (Čakovec).
ŠIBENIK: Rogić – Šimunović, Perić, Bilić, Mina – Mesa, Ćurić, Vidović (od 60. Julardžija), Marin – Delić (od 85. Kvesić), Grezda (od 77. Skorup). TRENER: Dean Računica.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bogojević (od 46. Zapata), Tepšić (od 83. Paracki), Soldo, Goda – Kvržić (od 83. Mlinarić), Caimacov (od 46. Hoxha), Marina, Zvonarek (od 89. Svržnjak)– Crnac, Krstanović. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Vidović (15), 2:0 Delić (37), 2:1 Crnac (65).