Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo nakon velike borbe do važne pobjede protiv Rijeke

Gosti s Rujevice uoči utakmice su najavljivali ''bolja smo momčad i zaslužujemo biti ispred Slavena'' (Ivan Smolčić), dok je trener Serse Cosmi kazao kako ima plan za treću pobjedu u nizu

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su ugostili Rijeku u posljednjoj utakmici 14. kola SuperSport HNL-a.

Trener domaćih nogometaša Zoran Zekić zbog ozljeda nije mogao računati na Božića, Christopoulosa, Kvržića, Mihalića i Suška, dok se nakon oporavka od artroskopije oporavio Jambor te je zauzeo svoje mjesto na klupi. Gostima su nedostajali Halilović, Mitrović, Merkulov, Liber i Solano.

Gosti s Rujevice uoči utakmice su najavljivali ”bolja smo momčad i zaslužujemo biti ispred Slavena” (Ivan Smolčić), dok je trener Serse Cosmi kazao kako ima plan za treću pobjedu u nizu.

Farmaceuti su se pak podigli nakon pobjede u Šibeniku i prolaza u osminu finala Kupa, a ogled s Rijekom za njih je imao velik značaj s obzirom na položaj na ljestvici.

Vjerni navijači iz Mađarske // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski listDomaća momčad bila je bolja u prvom poluvremenu, a nakon nekoliko obećavajućih situacija u 45. minuti za vodstvo je pogodio Arbër Hoxha.

Bio je to sjajan gol kosovskog krilnog napadač, nejgov peti u ovom prvenstvu. S 30-ak metara iskosa Hoxha je precizno naciljao gornji loijevi kut iznenađenog vratara Labrovića.

Rijeka se vratila odmah početkom nastavka. Alvarez je pred kaznenim prostorom pronašao Harisa Vučkića koji se oslobodio Zirduma i Solde i onda mirno pogodio za 1:1.

U 79. minuti Allvarez je dobio crveni karton zbog prekršaja na Marini u kaznenom prostoru, a s bijele točke siguran je bio Ivan Krstanović. Iskusni Popo pritom je probušio mrežu pa su gledatelji u prvom trenutku pomislili da je promašio, ali njegova proslava ih je brzo uvjerila u suprotno.

Na u šest minuta nadoknade promjene nije bilo, Farmaceuti slave veliku i važnu pobjedu kojom su se učvrstili u gornjem dijelu ljestvice.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 2:1 (1:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 1213. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Zirdum, Soldo, Talys – Kocijan, Marina (od 90+3. Boras) – Crnac (od 84. Žuljević), Mudražija (od 88. Bašić), Hoxha (od 84. Mioč) – Krstanović. TRENER: Zoran Zekić.

RIJEKA: Labrović – Smolčić, M. Pavlović, Vukčević – Grgić, Selahi (od 89. Krešić), Vrančić, Alvarez, Ampem – Frigan, Vučkić. TRENER: Serse Cosmi.
STRIJELCI: 1:0 Hoxha (45), 1:1 Vučkić (48), 2:1 Krstanović (80-11 m).
CRVENI KARTON: Alvarez (79 – prekršaj u izglednoj situaciji za postizanje pogotka), trener vratara SB Hontić (90+2 – prigovor).

10. Gorica 13 1 3 9 9 19 -10 6

REZULTATI 14. KOLA: Hajduk – Dinamo 1:1, Lokomotiva – Gorica 2:1, Varaždin – Osijek 4:1, Istra 1961 – Šibenik 0:0, Slaven Belupo – Rijeka 2:1.
PAROVI 15. KOLA: Šibenik – Varaždin (28. X. u 18.00), Rijeka – Istra 1961 (29. X. u 15.00), Osijek – Dinamo (29. X. u 17.30), Lokomotiva – Hajduk (30. X. u 15.00), Gorica – Slaven Belupo (30. X. u 17.30). ZAOSTALA UTAKMICA 4. KOLA: Hajduk – Gorica (26. X. u 16.30).