FOTO Slaven Belupo protiv Gorice nije uspio iskoristiti bolju igru i više prilika

Nakon što smo prije tjedan dana saznali finaliste Hrvatskog nogometnog kupa, a to su Lokomotiva i Rijeka, ovog vikenda dočekali smo i nastavak natjecanja u prvoligaškom društvu.

Utakmicom Hajduka i zaprešićkog Intera na splitskom Poljudu (2:1) otvoreno je 27. kolo Prve HNL, a danas su u Koprivnici zaigrali Slaven Belupo i Gorica. Iako je bilo puno prilika, utakmica je završila bez pogodaka.

Domaćin je u utakmicu ušao sa sedmog mjesta na ljestvici s 26 osvojenih bodova, dok je Gorica bila na šestom mjestu s 35 bodova. Sada su ostale iste pozicije

U prvom poluvremenu nismo vidjeli neku posebnu igru, iako je bilo (polu)prilika na obje strane, ali ne i golova. Dojam je da je utakmica Kupa između Slavena Belupa i Lokomotiva zbog većeg uloga bila nešto kvalitetnija i zanimljivija. Valja istaknuti da se u 9. minuti ozlijedio ofenzivni veznjak Gorice Golubickas. Sudario se s Božićem i izvukao deblji kraj. Navodno mu je pukla vilica. Umjesto njega u igru je ušao Kalik.

Prvu je akciju za Slaven Belupo u 5. minuti kreirao Bogojević, lijepo je prošao po desnoj strani i pucao ljevicom, ali je pogodio mrežu s vanjske strane.

U 13. minuti Goda je dijagonalom pronašao Jeffrena koji je odigrao povratnu loptu za Krstanovića, ali udarac iskusnog napadača blokirala je obrana Gorice. Uslijedila su dva pokušaja gostujućeg veznjaka Suka, no lopta je otišla iznad grede. Lijepo je u 22. minuti pokušao Glavčić. S 20 metara gađao je gornji lijevi kut, ali je vratar Kahlina izbacio loptu u korner.

Ubrzo nakon toga zatresla se mreža Gorice, ali je pogodak poništen. Glavčić je izveo korner, Krstanović tukao glavom, a loptu je ispred crte u gol usmjerio Bogojević koji se nalazio u zaleđu. Opasna situacija dogodila se nešto kasnije u kaznenom prostoru Slavena nakon ubačaja sa strane, ali vratar Filipović spasio je stvar boksanjem ispred Hamada. Jeffren je u 37. minuti slabo primio loptu nakon jednog dubinskog dodavanja. Da je prvi dodir bio bolji, našao bi se sam pred Kahlinom u izglednoj poziciji za postizanje pogotka.

U nastavku se ipak dosta ritam igre podigao, Slaven Belupo je bio puno bolji. Jeffren je na početku drugog poluvremena kod Farmaceuta izborio slobodnjak s 18 metara kojeg nije realizirao Bačelić Grgić, a potom je Jeffren ubacio i neugodnu loptu pred vrata Gorice, ali nitko nije pratio. Razljutilo je to trenera domaćih Tomislava Stipića koji je kleknuo i sklopio ruke od nevjerice.

Između te dvije akcije zaprijetila je i Gorica. Steenvoorden je bio u dobroj poziciji, ali je slabo pucao malo iskosa od vratiju Filipovića koji je lagano ukrotio loptu.

U 63. minuti pokušao je iz daljine Suk, ali je njegova snažna lopta otišla kraj vratiju.

U 65. minuti trener gostiju Dambrauskas napravio je dvostruku izmjenu. Umjesto Suka ušao je Mudrinski, a umjesto Dvornekovića, nekadašnjeg juniora Slavena Belupa, ušao je u igru bivši Farmaceut Čanađija.

Tri minute kasnije odlično je iskosa pucao Bogojević, ali je od nekog iz obrane Gorice lopta otišla u korner. Odmah potom sjajno je pucao Jeffren, ali je Kahlina uspio obraniti.

U 77. minuti trener gostiju napravio je još dvije izmjene. Umjesto Kalika ušao je Maslowski, a umjesto Hamada u igru je ušao Šroler.

Trener domaćih Stipić do tada nije napravio još ni jednu izmjenu. Nije ni bilo neke potrebe jer su igrači dobro stajali na terenu i bili su blizu gola.

Ipak, u 82. minuti morao je prisilno napraviti prvu izmjenu jer se ozlijedio Božić. Zaigrao je Mikulić.

Pokušavali su do kraja i jedni i drugi doći do pobjedonosnog pogotka. Stipić je u 89. minuti ubacio na teren i Limu, koji je zamijenio Jeffrena, ali nije došlo do pogotka.