Četvrtak, 25. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo uzeo bod u Gradskom vrtu, mogao je i sva tri

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su gostovali kod Osijeka u utakmici 3. kola SuperSport HNL-a.

Domaćin je ovaj susret dočekao s imperativom pobjede nakon ispadanja od kazahstanskog predstavnika u 2. pretkolu Europske lige, ali i s lošom atmosferom oko kluba nakon što je navijačka skupina Kohorta tijekom dana oštrim priopćenjem zatražila odlazak trenera i sportskog direktora Nenada Bjelice.

Žestoko priopćenje Kohorte uoči utakmice Osijeka i Slavena, traže odlazak Nenada Bjelice

Prvu priliku imao je domaćin. U 15. minuti Mierez je povratnom loptom uposlio Fiolića čiji je udarac odlično obranio Marković koji je na vratima zamijenio ozlijeđenog Suška.

Prvu priliku gosti su imali u 22. minuti, Škorić je blokirao udarac Crnca. U prilikama siromašnom prvom dijelu još jednom zaprijetili su Farmaceuti u 44. minuti kad je Crnac nakon kornera glavom tukao pokraj vratnice.

Odlično je Slaven pod dirigentskom palicom Caimacova ušao u nastavak u kojem je nakon tišine u prvom dijelu počela navijati Kohorta.

U 48. minuti Kvržić je dvaput tukao iz dobrih pozicija, ali je Ivušić sjajno reagirao, a prvi put pomogla mu je i greda.

U 66. minuti Bosec je ubacio s desne strane, a Talys slabijom desnom nogom tukao iznad grede.

Bjelica je u 69. minuti napravio četiri zamjene, a minutu kasnije Caimacov je uputio udarac iznad gola.

Osijek je pokušao preko Belje koji je poslao loptu pokraj gola, dok je Lovrićev pokušaj blokiran. Nakon kornera je glavom zaprijetio Beljo, no Tepšić je otklonio opasnost, a u novom napadu Škorić je glavom promašio okvir gola.

U završnici je po prvi put u novoj sezoni za Slaven zaigrao i Krstanović, a s njim je u igru ušao i Žuljević.

U 88. minuti Žuljević je u kontri izbio sam ispred Ivušića, ali je poslao loptu malo pokraj vratnice.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 0:0, a za pobjedom više mogu žaliti gosti iz Koprivnice koji su imali puno bolje prilike.

Ipak, i bod je velik ulov za Slaven Belupo nakon debakla protiv Dinama, dok kriza u Osijeku traje i dalje…

Beljo i Marina

Dion Drena Beljo i Mario Marina // Foto: NK Slaven BelupoOSIJEK – SLAVEN BELUPO 0:0 (0:0)
OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja . Sudac: Zebec (Varaždin).
OSIJEK (4-3-1-2): Ivušić – Bartolec, Lončar, Škorić, Jurčević (od 69. Miloš) – Brlek, Kleinheisler (od 69. Lovrić), Nejašmić (od 77. Bakić) – Fiolić (od 69. Jugović) – Beljo, Mierez (od 69. Mance). TRENER: Nenad Bjelica.
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Marković – Tepšić (od 87. Hlevnjak), Božić, Soldo – Bosec, Kvržić (od 90. Bašić), Marina, Caimacov (od 90. Behram), Talys – Hoxha (od 80. Krstanović) – Crnac (od 80. Žuljević). TRENER: Zoran Zekić.

10. Istra 1961 3 0 0 3 2 8 -6 0

REZULTATI 3. KOLA: Šibenik – Lokomotiva 2:1, Dinamo – Istra 1961 4:1, Varaždin – Hajduk 0:2, Osijek – Slaven Belupo 0:0, Rijeka – Gorica 1:1.