Srijeda, 24. travnja 2024.

FOTO Vječiti derbi u Đurđevcu pripao Pitomačanima

Đurđevački Graničar je pred punom tribinom pružio dobar otpor gostima iz Pitomače koji su u drugom poluvremenu osigurali puni plijen

Deveto kolo Četvrte nogometne lige ‘Bjelovar-Koprivnica-Virovitica’ donijelo je poslasticu za ljubitelje nogometa u Podravini. Đurđevački Graničar pružio je dobar otpor odličnoj ekipi Pitomače, iako je na kraju rezultat bio 2:4 za goste.

Već u 4. minuti nakon brze kontre Picoka Miklaušić izbija sam pred golmana gostiju i rutinerski zabija za vodstvo domaćih. Uzvraćaju gosti već u sljedećem napadu, Jantol pogađa prečku, a u 14.minuti Matančić se nalazi u mat poziciji, ali puca preko gola.

U 26. minuti Matančić probija desni bok Picoka te asistira Paradinoviću koji s pet metara zabija za izjednačenje. Gotovo na isti način u 42. minuti isti igrač zabija za vodstvo Pitomače od 1:2. Već u sljedećem napadu Picoka iz kornera nakon odbijene lopte Šostarec izjednačava na samom kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Pitomačani su zaigrali brže i agilnije te takvu igru u vodstvo gostiju iz jedne kontre u 55. minuti pretvara Matančić. Graničar brzim kontrama stvara nekoliko izglednih šansi preko Topolčića i Miklaušića, no golman Pitomače bio je na visini zadatka.

Nakon gužve u šesnaestercu Graničara lopta u 75. minuti dolazi do Matančića koji neobranjivim šutom pogađa za konačnih 2:4 i slavlje Pitomačana.