LIGA PRVAKINJA Oslabljena Podravka Vegeta tijesno izgubila od Esbjerga

Rukometašice Podravke Vegete danas su u Školskoj sportskoj dvorani ‘Josip Samaržija – Bepo’ u Koprivnici ugostile danski Team Esbjerg u utakmici 5. kola A skupine DELO Lige prvakinja.

Koprivničanke su utakmicu dočekale nakon tri uzastopna poraza od Ferencvaroša, Bukurešta i Bresta. Esbjerg je u prva četiri kola svladao Bukurešt i Budućnost, izgubio od Bresta, a remizirao kod Ferencvaroša te je u Hrvatsku stigao kao favorit na papiru.

Podravka je tijekom tjedna imala problema s ozljedama Larisse Kalaus, Biance Bazaliu, Ane Buljan i Irine Stelmah, od ranije je izvan stroja Nikolina Zadravec. Na kraju je od svih njih na raspolaganju za nastup bila samo Kalaus, s ostalima se nije moglo ili htjelo ulaziti u rizik.

Tako su domaće u zapisniku imale tek 13 igračica. No, u problemima je i Esbjerg, koji je u Hrvatsku doputovao sa samo 11 igračica, ali se to ipak manje osjetilo s obzirom na razliku i kvaliteti dvije ekipe.

Loše je Podravka otvorila susret, gošće su u prvih 8 minuta povele s 0:4, prvi gol zabila je Karlovčan tek u 9. minuti. Na poluvrijeme se otišlo s -6, ali u nastavku je Podravka odigrala znatno bolje te se uspjela približiti Dankinjama na samo jedan gol zaostatka.

Više od toga nije išlo, no Koprivničanke su pokazale da se može kad se hoće. To im može biti putokaz za nastavak Lige prvakinja, ali utakmica traje 60 minuta i svaki njen dio je važan. Loš početak ovom prilikom je skupo plaćen.

Kod Podravke je opet najefikasnija bila Dejana Milosavljević sa sedam golova, a gošće je predvodila Kristine Breistol s osam pogodaka.

Sljedećeg tjedna Podravku bi, uoči važnog gostovanja kod Borussije u Dortmundu, trebao preuzeti novi trener Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA – TEAM ESBJERG 26:27 (9:15)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 250. Suci: Igor i Aleksej Covalciuc (Moldavija). Delegat: Janko Požežnik (Slovenija).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (5), Dumanska (3); Turk 4, Kalaus 5, Karlovčan 1, Popović 1, Milošević, Milosavljević 7(4), Mugoša 2, Franušić 4, Šenvald 1, Ilina, Milić 1. TRENER: Antonio Pranjić.
ESBJERG: Poulsen (8), Eckerle (-); Nielsen 3(1), Moller 3, Frafjord 2, Breistol 8, Türkoglu 1, Jorgensen Myers 1, Solberg-Isaksen 4, Jensen 5(5), Ingstad. TRENER: Jesper Jensen.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Esbjerg 6(6).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Milić 2+2, Šenvald 2+2), Esbjerg 6 min. (Türkoglu, Breistol, Jensen).