Subota, 20. travnja 2024.

Hajduk ostao bez sna o trofeju, Gorica na Lovrićev pogon uvjerljivo do polufinala Kupa

Nogometaši Istre, pak, plasirali su se u polufinale nakon što su svladali u gostima trećeligaša Oriolik iz Oriovca

Poznati su svi polufinalisti Hrvatskog nogometnog kupa. Naime, u utorak su odigrane i dvije preostale utakmice.

Nogometaši Istre plasirali su se u polufinale nakon što su svladali u gostima trećeligaša Oriolik iz Oriovca s 3:0 (0:0).

Za momčad iz Pule dva gola zabio je Japanac Taichi Hara (61′, 86′), dok je Mario Živatović zabio autogol u 89. minuti.

U drugoj utakmici snage su odmjerili Gorica i Hajduk. Bio je to i više nego zanimljiv susret na velikogoričkom stadionu, a prolazak je na kraju osigurao domaćin s uvjerljivom pobjedom od 3:0 (1:0). Hajduk će i ove sezone biti bez trofeja, a Gorica slavi povijesni uspjeh.

Gorica je povela već u 9. minuti, a strijelac je bio fenomenalni Kristijan Lovrić. Nakon jedan na jedan s Todorovićem odapeo je s nekih 17 metara i maestralno pogodio mrežu Hajduka. Neobranjivo za vratara Kalinića.

Hajduk je u 60. minuti postigao pogodak. Strijelac je bio Ivan Dolček, ali je pogodak poništen zbog opravdano dosuđenog zaleđa u kojem se našao Marko Livaja koji je igrao na loptu prije Dolčekovog udarca.

U 82. minuti novi pogodak Lovrića za 2:0. Dvorneković je počeo akciju, Matar odigrao iz prve za Nimelyja, on odmah proigrao Lovrića, koji je također iz prve opalio s 20-ak metara i ostavio ukopanog golmana Hajduka.

Za konačnih 3:0 u 89. minuti pogodio je Liberijac Sylvanus Nimely.

Ranije je branitelj naslova Rijeka slavila kod Osijeka (2:1), a Dinamo kod kuće protiv Slaven Belupa (2:0).

Gorica će u polufinalu gostovati na Maksimiru kod Dinama, a u drugom polufinalu će Istra 1961 u Puli ugostiti Rijeku.