Utorak, 23. travnja 2024.

Euro: Odlična Hrvatska u Szegedu pobijedila Srbiju

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je važnu pobjedu u 2. kolu Europskog prvenstva. U mađarskom Szegedu svladala je Srbiju rezultatom 23:20 (11:9) i stigla nadomak drugog kruga.

Hrvatska je odlično krenula, iskoristila prednost od dva igrača više i povela 3:0. Srbija se vratila, u dva navrata vodila s golom razlike, da bi u završnici naši opet proigrali i na odmor otišli s +2.

Vidjelo se koliko reprezentaciji znači povratak svjetske klase Luke Cindrića, koji se napokon riješio tegoba s koronom koja je stvorila niz problema u hrvatskim redovima. Na poluvremenu je u svlačionici ostao Jaganjac koji nije mogao nastaviti, ali potegnuli su i ostali.

Halil Jaganjac
Halil Jaganjac // Foto: Jozo Čabraja/kolektiff

Obrana je bila dobra, a u nastavku smo dobili i doprinos vratara, Šunjić je obranio tri udarca u nizu. Na kraju je s četiri ključne obrane bio jedan od junaka. Srbiji nije pomoglo ni 12 obrana Cupare.

U nastavku su hrvatski rukometaši podigli razinu igre, poveli prvo s tri, pa s četiri pogotka prednosti. U zadnjih pet minuta ušli smo s 20:17 i igračem manje, a onda se opet ukazao Šunjić. Martinović je iz teške situacije pogodio za novih +4, no Srbija zabija sedam na šest.

Onda je napad realizirao Lučin, pa je golman Šunjić pogodio na prazna vrata za 23:19. Posljednji napad Hrvatska nije iskoristila, Srbija je smanjila na konačnih 23:20. Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Čupić i Martinović s po šest golova, Cindrić je dodao tri. Sjajnu utakmicu odigrao je i debitant Tin Lučin, zabio je pet golova i hrabrim pristupom povukao momčad u ključnim trenucima.

Francuzi su u prvoj utakmici dana pobijedili Ukrajince 36:23. U sljedećem kolu u ponedjeljak Hrvatska od 18 sati igra s Ukrajinom, dok Srbija ide na olimpijskog pobjednika Francusku. Teoretski može doći i do kruga tri reprezentacije ako Hrvatska pobijedi Ukrajinu, a Srbija Francusku.