Hrvatska remizirala s Češkom u drugoj utakmici na Euru

Minimalni poraz od Engleske u prvoj utakmici Eura 2020 Hrvatska je ostavila iza sebe. Danas je na redu bio novi pokušaj, nova utakmica grupne faze protiv Češke. Česi su slavili s 2:0 protiv Škotske u prvoj utakmici tako da je pred Vatrenima bio imperativ pobjede.

Dalić je u odnosu na prvu utakmicu napravio nekoliko promjena pa je iz prvih 11 ispao Brozović. Lovren je zauzeo mjesto na stoperu umjesto Ćaleta-Cara, Brekalo je zaigrao na desnom krilu, a Kramarić iza napadača kojeg je igrao Rebić.

Opet su naši bili nedorecivi, a kazna je stigla u 37. minuti kada je Schick zabio s bijele točke nakon lakta Lovrena u 16 metara. Priliku za izjednačiti imao je Rebić samo minutu kasnije, ali pucao je loše.

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Brekalo, Kramarić, Perišić – Rebić, još su igrali Petković, Ivanušec, Vlašić, Brozović

Zanimljiv je podatak kako Hrvatska nikad nije izgubila drugu utakmicu grupne faze na završnicama velikih natjecanja.

Dalić je odmah uveo Petkovića i Ivanušeca, a to se isplatilo našim reprezentativcima kad je u 47. minuti Perišić pospremio loptu u mrežu Čeha za izjednačenje.

Pokušavali su naši zabiti pogodak i uzeti važna tri boda, no nisu uspjeli zabiti pogodak. Završilo je 1:1.