Srijeda, 24. travnja 2024.

Hrabri Vatreni pali u produžecima, Španjolska izbacila Hrvatsku s Eura

Zlatko Dalić poslao je Hrvatsku u sastavu Livaković na vratima, Juranović, Vida, Ćaleta-Car i Gvardiol, u vezi Modrić, Brozović i Kovačić, dok su u napadu mjesto zauzeli Rebić, Petković i Vlašić

U danski Kopenhagen sjatilo se mnoštvo hrvatskih, a među njima i podravskih navijača. Kako i ne bi, Hrvatska je u osmini finala Eura igrala protiv velike Španjolske.

Zlatko Dalić poslao je Hrvatsku u sastavu Livaković na vratima, Juranović, Vida, Ćaleta-Car i Gvardiol, u vezi Modrić, Brozović i Kovačić, dok su u napadu mjesto zauzeli Rebić, Petković i Vlašić. Krenulo je kao iz snova za Hrvatsku, Pedri je vratio loptu svom vrataru koji ju nije uspio zaustaviti, ona je otišla u gol i Hrvatska je povela 1:0!

Pohitali su Španjolci po izjednačenje i do njega su došli u 38. minuti preko Sarabie. S 1:1 otišlo se na odmor. Furija je nastavila s pritiskom i u drugom dijelu, a on se isplatio u 57. minuti kada je Azpilicueta, inače desni bočni, najviše skočio i zabio svoj prvijenac za vodstvo Španjolaca 1:2.

Zabili su i treći gol u 77. minuti kad je naša obrana ‘ispala’ nakon jedne duge lopte Španjolaca, strijelac je bio Torres. Nada se pojavila u 85. minuti kada je Oršić zabio pogodak.

Malo tko je mogao sanjati da će Hrvatska u sudačkoj nadoknadi izjednačiti, no i to se dogodilo! Mario Pašalić, koji je ušao s klupe, skočio je u protivničkih 16 metara i zabio za veliko izjednačenje! Hrvatska i Španjolska nastavili su natjecanje u produžecima!

Više sreće u produžecima imala je Španjolska koja je u 100. minuti zabila za 3:4, pogodio je Morata, a onda i za 3:5 u 104. minuti, strijelac je bio Oyarzabal.