Nedjelja, 28. travnja 2024.

Hrvatske rukometašice u Koprivnici izgubile od Rumunjske

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u nedjelju je u Koprivnici ugostila Rumunjsku u 4. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U ispunjenoj Bepovoj dvorani u prvom poluvremenu Rumunjska je bolje krenula i povela 1:4, no Hrvatska ubrzo učvršćuje obranu i pronalazi rješenja u napadu za preokret na 9:6.

U završnici prvog poluvremena opet mali pad naših i na odmor se odlazi s rezultatom 11:11.

U nastavku su hrvatske rukometašice opet zaigrale bolje te najviše zahvaljujući dobroj obrani i raspoloženoj Andreji Šimari odlaze na 21:17 u 46. minuti.

Ipak, u završnici je Hrvatska stala, nekoliko promašaja i tehničkih pogrešaka Rumunjska je lako kaznila i na kraju ostvarila pobjedu kojom je osigurala broj jedan u skupini 1.